Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ενοικίαση


trianthis

Recommended Posts

Νομιζω οτι ετσι ειναι.

...και που να δεις αμα εχουν μαλωσει κιολα.

...αν ειναι εξωτερικο ή δεν μπορει για καποιο λογο τοτε ισως θα πρεπει να γινει αιτηση ανακλησης για το συγκεκριμενο λογο..(που ετσι θα μας πουν και εμμεσα αν πραγματι θελει ανακληση )

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντάξει στο πρόγραμμα ακίνητο στο οποίο είχα βγάλει ΠΕΑ για ενοικίαση, χρησιμοποιώντας αυτό το ΠΕΑ και το προσάρτημα. 

Το θέμα όμως είναι τι γίνεται αν το ΠΕΑ για ενοικίαση έχει εκδοθεί από άλλον ενεργειακό επιθεωρητή

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό και ευχαριστώ

Βέβαια στην περίπτωσή μου έχω κτήριο του 65 κατηγορίας Ζ (για ενοικίαση). Με τις πρώτες εκτιμήσεις μάλλον έχουν γίνει λάθη. Αν είναι έτσι πως μπορώ να πείσω τον ιδιοκτήτη για τα λάθη του συναδέλφου γιατί από ότι κατάλαβα δεν μπορώ να πατήσω σε ένα λάθος και να το αναβαθμίσω με συγκεκριμένο σενάριο που θέλει...

Αν ήταν Η (που κατά 99%) έτσι έπρεπε με το σενάριο το πάω Ζ...Τώρα? Πρέπει να γίνει ανάκληση? Εχω μπερδευτεί...

Ικαρε απο που κι ως που να ειναι λαθος η κατηγορια Ζ σε κτηριο του 1965?

Εμενα εδω στα βορεια μου εχουν τυχει ενα σωρο περιπτωσεις που το διαμερισμα βγαινει Δ με ατομικο λεβητα ΦΑ και καλα κουφωματα

Μια φορα μου αγγιξε το Γ κιολας και, οχι, δεν εκανα κατι λαθος!  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήγα με την χρονολογία, αλλά από στοιχεία που έχω στα χέρια μου και στα πρόχειρα που το δούλεψα βγαίνει καραμπάμ Η

Ρε φίλε έβαλε ηλιακό ενώ δεν είχε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο που ειναι?  :mrgreen:

Εδω αλλοι κανουν photoshop...

Στον ηλιακο κολλας? Το μη χειρον βελτιστον...

Link to comment
Share on other sites

μια λιγο 'δυσκολη' κατ εμε ερωτηση.

 

θελω να εκδοσω πεα σε εταιρια η οποια ανηκει κατα 35 % στο δημο και 65% σε συναιτεριστικη οργανωση

 

τι ιδιοκτησιακο καθεστός δηλωνω?

Link to comment
Share on other sites

Για σοι (γονεις-αδερφια-θειους-παππουδες) μπορω να βγαλω ΠΕΑ η εχω περιορισμο? Ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν το θυμαμαι και δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, κάπου διάβασα ότι το ο αριθμος ΠΕΑ στο ηλεκτρονικό μισθωτήριο για την εφορία είναι προαιρετικός. Ισχύει αυτό;

Εάν ναι, τι σημαίνει πρακτικά; Ότι πλέον το ΠΕΑ είναι προαιρετικό για τις μισθώσεις ή θα ζητηθεί κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Η συμπλήρωση των ΑΑ και ΚΑ του ΠΕΑ είναι προεραιτική, ΟΧΙ η μη έκδοση του ΠΕΑ

 

Διάβασε τις οδηγίες του taxisnet στο e-μισθωτήριο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.