Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτελους η αναμενομενη αναβαθμιση


Recommended Posts

Προσπαθώ πάλι μπας και τυχαίνει κάποιος να γνωρίζει κατι επ' αυτου......(αν και φοβαμαι οτι η ερωτηση θα πεσει στο κενο)

Με τον συντελεστη παλιότητας και τις λοιπες παραβάσεις έχουμε κανα νέο;

Το τελευτέο που είπαν ειναι οτι ΔΕΝ θα μετρήσει; εξήγησε κανεις γιατι;

 

Εγώ πιστεύω ότι, κάποια στιγμή θα το φτιάξουν κι αυτό!

Δεν μπορούν να κάνουν διαφορετικά. Την παλαιότητα στις παραβάσεις κατηγορίας 13 την έχουν συμπεριλάβει στις ερωταπαντήσεις του ΥΠΕΚΑ.

Πάντως εγώ όπου έχω τέτοια δήλωση, πάω πάντα με δόσεις και αναφέρω στα σχόλια της δήλωσης (από την αρχή της υποβολής) τα της παλαιότητας των παραβάσεων κατηγορίας 13 και υπολογίζω εκεί το συνολικό πρόστιμο (που θα έπρεπε να είναι).

Θυμίζω ότι, τα χρήματα δεν είναι λίγα π.χ. αν μιλάμε για πριν το '83 το 500 γίνεται 75.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήγε κανείς να κάνει συμψηφισμό προστίμων. Τι πρέπει να γράψει, το παραστατικό της τράπεζας και κάτι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς γιατί η πιλοτή που κλείνει έχει υπέρβαση δόμησης ενώ για να βάλεις το 0,2 ή 0,4 πρέπει να επιλέξεις την καινούρια επιλογή που βάλανε στο κουτάκι με τις υπερβάσεις δόμησης το "χωρίς υπέρβαση".Εσύ όμως έχεις υπέρβαση άρα θα πας με το 1,2 ή 1,4.

 

igp , όπως τα λες ακριβώς.

 

Ο χώρος είναι τακτοποιημένος ως προς την υπέρβαση δόμησης με τον 3843, συνεπώς μπορεί να πάει με 0,20

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου επιτρέπει να εισαγω στοιχεία παλαιότερων προστίμων ενώ βρίσκομαι σε αρχική υποβολη. Πρέπει να πάω σε προσωρινή υπαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου επιτρέπει να εισαγω στοιχεία παλαιότερων προστίμων ενώ βρίσκομαι σε αρχική υποβολη. Πρέπει να πάω σε προσωρινή υπαγωγή;

Συνάδελφε για την εισαγωγή των ήδη πληρωμένων ποσών απαιτείται τελικά πρώτα η πληρωμή του παραβόλου;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει δηλαδή να πληρωθεί το παράβολο να ενημερωθεί το σύστημα να γίνει υποβολή και ορισμός του τρόπου πληρωμής π.χ. εφ.απαξ και εν συνεχεια αυτά που έχουν που έχουν πληρωθεί ώστε να γίνει ο συμψηφισμός και να προκύψει το ποσό της δόσης σωστά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.