Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Φυσικά στο κόστος της αεροφωτογραφίας.

Παίρνω πάντα από ΟΚΧΕ.

ΓΥΣ ζήτησα μια προχθές για Προυσό Ευρυτανίας (θα δω τι θα παραλάβω, αν και πότε...).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στα αποδεικτικά παλαιότητας συνεχίζει να θεωρείται έγκυρη και η απλή ΥΔ του ιδιοκτήτη?

 

Θέλει και υποστήριξη αυτής από τον μηχανικό στην τεχνική του έκθεση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Για αλλαγή χρήσης τι αποδεικτικά παλαιότητας χρησιμοποιείτε??? Με α/φ δε φαίνεται κάτι,και αν δεν έχει συνδεθεί με ΔΕΗ....

 

Συγγνώμη που το ξαναγράφω...Καμιά ιδέα κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτά που λένε τα 2 μηνύματα πριν από το δικό σου, ίσως κάποια τιμολόγια, ΔΕΗ, μισθωτήρια,έκθεση αυθαιρέτου,.....

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά στο κόστος της αεροφωτογραφίας.

Παίρνω πάντα από ΟΚΧΕ.

ΓΥΣ ζήτησα μια προχθές για Προυσό Ευρυτανίας (θα δω τι θα παραλάβω, αν και πότε...).

 

ΓΥΣ σε καμιά 20 μέρες από τη στιγμή που τη ζητάς θα σου απαντήσουν και μετά άλλες 20 μέρες από την κατάθεσή σου για να ετοιμαστεί.

Βέβαια αυτά για τον τρόπο με την αίτηση, αν πας μέσω e-shop δε ξέρω, αν και πιστεύω ότι το 20ήμερο για ετοιμασία είναι σίγουρο.

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

O OKXE εμενα μου απαντησε αμεσα και για αναζητηση σε ψηφιακο αρχειο και για αναζητηση σε αναλογικο αρχειο...

Το θεμα ειναι οτι μετα το 1999 που εχει ψηφιακη φωτογραφια, εχει αλλη μια τον Ιουνιο του 2011

Και, αν και μου κανει η Α/Φ του 2011 για να αποδειξω οτι ολες οι αυθαιρετες κατασκευες ειχαν κατασκευαστει, θελω αλλη μια περι το 2003 γιατι αναμεσα στο 1999 που ειναι η τελευταια τους και το 2003, στο προυπαρχον αυθαιρετο κομματι που θα φαινεται στην του 1999 Α/Φ εγινε μια προσθηκη το 2001...

Οποτε ψαχνουμε ΚΑΙ απο ΓΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης, κληρονόμησε ακίνητο αρχές του 2012, και θέλησε να ρυθμίσει αυθαιρεσία που περιείχε. Εγώ, τι κάνω με το Ε9, δεδομένου ότι ο πελάτης μου είναι υποχρεωμένος να ενημερώσει το Ε9 του με το εν λόγω ακίνητο, από 1/1/2013 και μετά...;

Link to comment
Share on other sites

ΓΥΣ σε καμιά 20 μέρες από τη στιγμή που τη ζητάς θα σου απαντήσουν και μετά άλλες 20 μέρες από την κατάθεσή σου για να ετοιμαστεί.

Aπό το σαιτ της ΓΥΣ (γεωευρετήριο) μπορείς να βρεις αν υπάρχουν Α/Φ στην περιοχή ενδιαφέροντος (χρονιά, κλίμακα)

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης, κληρονόμησε ακίνητο αρχές του 2012, και θέλησε να ρυθμίσει αυθαιρεσία που περιείχε. Εγώ, τι κάνω με το Ε9, δεδομένου ότι ο πελάτης μου είναι υποχρεωμένος να ενημερώσει το Ε9 του με το εν λόγω ακίνητο, από 1/1/2013 και μετά...;

 

Βάζεις το παλαιό του Ε9 και αντίγραφο της αποδοχής κληρονομιάς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.