Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

παιδι αθα με τρελανεται τελειως.....τα σχεδια που υποβαλλουμε ειναι υπο κλιμακα??????ειναι δυνατον????εκτος αν εννοειται στην απιθανη περιπτωση που γινει ελεγχος??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατά yian και όχι μόνο, αλλά και όλων μας - λογικό

αυτοί του ΥΠΕΚΑ όταν έβγαζαν τον νόμο δεν είχα λογική;

γιατί έβαλαν 1¨100

 

με την ίδια παρα-λογική η Πολ/μία μου πηγαίνω σχέδια με κλίμακα 1¨50 για ρευμ/ση κλπ

και μου τα επιστρέφουν πίσω (για να τα συντάξω σε 1¨100)

Link to comment
Share on other sites

Τις αλλαγές στις τομές και στις κατοψεις μπορούμε να τις σχεδιάσουμε και με το χέρι πάνω στα σχέδια της αδείας, αν υπαρχει?

Edited by johnjohn1
Link to comment
Share on other sites

Οι κλίμακες 1/100 υπήρχαν γιατί στην αρχική έκδοση του νόμου είχαν βαλει και τις πολεοδομιες μέσα.Μετά έκαναν τα πάντα ηλεκτρονικά και παρέμειναν αυτές οι προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

μπες στο ζουμί Μανώλη

τις υποβάλουμε σε 1¨100 ή και σε 1¨50;

(δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα με τέτοιες παρατυπίες δηλ "τρίχες"-αν και το αντιμετωπίζω στην πολ/μία -που ασχολείται με "τρίχες"

-τους τα λέω φυσικά-μα Υ.Δήλωση σας κάνω΄-ότι έτσι θα τα υποβάλω-και δεν έχετε κανένα δικαίωμα εκ του 4014 να με ελέγξετε -πέραν του τίτλου και των εμβαδών-αλλά μάταια -έχουν το πάνω χέρι)

Link to comment
Share on other sites

Όπου υπάρχει ΟΑ οι τομές είναι 1:50. Σημειώνω πάνω στις υπάρχουσες και τις υποβάλω.

Όπου δεν υπάρχει άδεια, τις τομές τις φτιάχνω σε 1:50 και τις υποβάλω.

Δεν χρειάστηκε μέχρι τώρα να πάω τομή σε πολεοδομία. Αν χρειαστεί θα τους κάνω και μια σε 1:100 "δώρο".

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πήγαν να μας κάνουν εξυπηρέτηση με το 1/100 για να μην υπάρχουν πολλές πολλές λεπτομέρειες.Αλλά είπαμε τον 4014 τον συνέταξαν οικονομολόγοι, οπότε!!1

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

εγώ τους πάω "δώρο" αυτές σε 1¨50 και δεν τις παίρνουν

γειά σου φίλε ΙΑΣΟΝΑ

η "βλακεία" είναι ατελέιωτη τελικά και δεν έχει σύνορα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.