Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δόσεις 36 σε 48,47,46


Recommended Posts

Η προθεσμίες κατά τους 4014, 4030, 4042, 4047 και 4051 όπως τους διαβάζω νομίζω πάνε ως εξής:

 

1)1η δόση για όσους υπέβαλλαν αίτηση μέχρι 31-12-2011 την 28-2-2012 (μάλλον για να προλάβει να ενημερωθεί το σύστημα μέχρι τις 29-2-2012 - όντας κλειστό το σύστημα λόγω απεργίας μας η συγκεκριμένη ημερομηνία δεν έχει ισχύ :Ρ

 

2)κατάθεση υπόλοιπων δικαιολογητικών (όχι δόσης) όσων κατέθεσαν α,γ,δ μέχρι 28-2-2012 την 31-3-2012

3)οι υπόλοιποι με νέα παράταση: πρώτα δικαιολογητικά μέχρι Ιούνιο, δεύτερα δικαιολογητικά μέχρι Σεπτέμβριο

 

4)όλες οι πρώτες δόσεις 1 μήνα μετά την υποβολή (υποθέτω την Προσωρινή, για το ΤΕΕ η αρχική δεν ισχύει σαν υποβολή)

 

Υ.Γ. Το e-mail του ΤΕΕ <<μπούκωσε>>, δεν χωράει άλλα μυνήματα....όποιος μάθει πότε θα του κάνουν λίγο χώρο ας το πει και στους υπόλοιπους να το ξαναγεμίσουμε!

Edited by Ιοάννης Γκούμας
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΤΟ ΤΕΕ..... ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΠΤ !

:|

 

άιντε να εξηγήσεις στον πελάτη τώρα γιατί του εκτυπώνεις 36αρες δόσεις και οχι 48αρες....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ΦΕΚ αναφέρει την αλλαγή των δόσεων σε 48?

Επειδή αυριο ετοιμάζομαι για επίσκεψη στο ΤΕΕ να το έχω πρόχειρο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ΦΕΚ αναφέρει την αλλαγή των δόσεων σε 48?

 

ΦΕΚ249Α Ν.4030 Άρθρο 49, παρ. 17 : Στην περίπτωση β΄ της παραγράφου 8 του άρθρου 24 του ν. 4014/2011 διαγράφονται οι λέξεις «εντός τριάντα (30) μηνών για τα ακίνητα κατοικίας και», καθώς και οι λέξεις «για τα ακίνητα άλλης χρήσης». Θα το βρεις εδώ: http://www.ypeka.gr/...&language=el-GR

ΦΕΚ24Α/13-2-2012 Άρθρο 50, παρ. 10 : Στην περίπτωση β΄ της παραγράφου 8 του άρθρου 24 του ν. 4014/2011 οι λέξεις «τριάντα έξι (36)» αντικαθίστανται από τις λέξεις «σαράντα οκτώ (48)». Θα το βρεις εδώ: http://www.et.gr/ido...2kk96Fbh-xNdDWh

 

 

Θα σου πρότεινα να επιμείνεις ότι νομικώς δεν υφίσταται πλέον η έννοια των 36 δόσεων, επομένως είναι υποχρέωση του συστήματος να αλλάξει αυτόματα τις δόσεις σε 48, άνευ αιτήματος ή αιτιολόγησης. Είτε το κάνεις έτσι είτε όχι πάντως, ενημέρωσέ μας τι θα σου πουν μήπως γλιτώσουμε οι υπόλοιποι τη βόλτα στο ΤΕΕ.

Edited by s80johnny
Link to comment
Share on other sites

"Φλομώστε" τους στα fax με τα αιτήματα αυτά μήπως και ξυπνήσουν.....

Link to comment
Share on other sites

Η προθεσμίες κατά τους 4014, 4030, 4042, 4047 και 4051 όπως τους διαβάζω νομίζω πάνε ως εξής:

 

1)1η δόση για όσους υπέβαλλαν αίτηση μέχρι 31-12-2011 την 28-2-2012 (μάλλον για να προλάβει να ενημερωθεί το σύστημα μέχρι τις 29-2-2012 - όντας κλειστό το σύστημα λόγω απεργίας μας η συγκεκριμένη ημερομηνία δεν έχει ισχύ :Ρ

 

2)κατάθεση υπόλοιπων δικαιολογητικών (όχι δόσης) όσων κατέθεσαν α,γ,δ μέχρι 28-2-2012 την 31-3-2012

3)οι υπόλοιποι με νέα παράταση: πρώτα δικαιολογητικά μέχρι Ιούνιο, δεύτερα δικαιολογητικά μέχρι Σεπτέμβριο

 

4)όλες οι πρώτες δόσεις 1 μήνα μετά την υποβολή (υποθέτω την Προσωρινή, για το ΤΕΕ η αρχική δεν ισχύει σαν υποβολή)

 

Υ.Γ. Το e-mail του ΤΕΕ <<μπούκωσε>>, δεν χωράει άλλα μυνήματα....όποιος μάθει πότε θα του κάνουν λίγο χώρο ας το πει και στους υπόλοιπους να το ξαναγεμίσουμε!

 

Επιβεβαιώνω για το (4) καθώς σημερινή εντολή πληρώμης για δόσεις μου έβγαλε λήξη προθεσμίας στις 11/4

 

@

s80johnny

 

Σε ευχαριστώ, έχω εκτυπώσει όλες τις επιμέρους τροποποιήσεις και ετοιμάζομαι για την αυριανή μάχη με τον παράλογο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.