Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δόσεις 36 σε 48,47,46


Recommended Posts

Συνάδελφοι εγώ έκανα προσωρινή υπαγωγή σήμερα, αφού χθες πλήρωσε ο πελάτης μου το παράβολο (2000) και οι δόσεις που βγήκαν είναι 46. Γενικά και άλλους συναδέλφους που ρώτησα πάντα τους βγαίνει 46 δόσεις. Πιστεύω λοιπόν ότι αυτό είναι στάνταρ πια και δεν ισχύει αυτό που λέτε ότι συνεχώς μειώνονται...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σταμάτησε η μείωση. Πια βγαίνουν 46 σε όλους!

(Να δούμε μέχρι πότε).

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία περίπτωση από τον Δεκέμβριο που ο αριθμός των δόσεων ήταν 36. Πρέπει να κάνω κάποιες μικροαλλαγές οι οποίες θα προσθέσουν στο συνολικό πρόστιμο περίπου 150 ευρώ και να ενημερώσω το σύστημα ξανά. Θα αυξηθεί και ο αριθμός των δόσεων , καθώς πλέον δεν υπάρχουν 36 αλλά 46;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θ' αυξηθεί από μόνος του!

Αν θέλεις να τις κάνεις 46 θα πρέπει να υποβάλλεις (ηλεκτρονικά πιά) αίτηση στο ΤΕΕ και γίνεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μία απορία: αν κάποιος πληρώσει 2 δόσεις μαζί, τότε την επόμενη πρέπει να την πληρώσει μέχρι ένα μήνα μετά ή μέχρι δύο μήνες μετά? Δηλαδή οι ημερομηνίες λήξης που βγάζει το σύστημα μετά την προσωρινή υπαγωγή δεν ξαναλλάζουν ανάλογα με τις ημ/νιες πληρωμής?

Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνίες λήξης που βγάζει το σύστημα δεν αλλάζουν.

Αν κάποιος πληρώσει δύο δόσεις ένα μήνα, τότε ξαναπληρώνει μετά από δύο μήνες την επόμενη δόση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εάν σήμερα καταχωρήσω μια νέα δήλωση, πόσες δόσεις θα μου υπολογίσει το σύστημα? δίνει ακόμα 46?

Εάν κάποιος έχει πρόσφατη καταχώρηση ας δώσει τα φώτα του...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Manolis gon η τελευταία δήλωση που έβαλα κι εγώ πρίν 10 μέρες δίνει το παράβολο + 45 δόσεις αυτόματα...

 

Άλλο θέμα που προέκυψε :

Δεν ξέρω αν έχετε προσέξει ένα (πιθανό) ΣΦΑΛΜΑ του συστήματος όσον αφορά τις ημερομηνίες πληρωμής όσοι έχετε κάνει αναπροσαρμογή των δόσεων από 12 σε 15 τριμηνιαίες (γινόταν για κάποιο διάστημα με αίτηση μέσω FAX), παρατήρησα ότι οι δόσεις που προστέθηκαν μετά την αναπροσαρμογή έχουν καταληκτική ημερομηνία πληρωμής ανα μήνα και όχι ανα τρίμηνο!!!! (δείτε το συννημένο αρχείο...)

Έχει γίνει κι σε εσάς το ίδιο?? αυτό είναι μεγάλο "φάουλ" αν δεν έχει γίνει κατα λάθος...

post-12177-0-49840200-1348489232_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.