Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δόσεις 36 σε 48,47,46


Recommended Posts

Καλημέρα!!!Αν κάποιος θέλει την αποπληρωμή σε36 δόσεις?πάλι με αίτηση???Γιατί έχω υποβάλλει δυο έργα και θέλουν σε 36 κι όχι σε 48(46)....Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής????

 

Όχι, οι δόσεις πιά είναι standard!

 

 

Και υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής ολόκληρου του ποσού μετά την καταβολή ν αριθμού δόσεων, όπου ν=1,2,3,...43,44,45; Νομίζω κάτι τέτοιο προβλέπεται στον 3843.

 

Ναι, χωρίς έκπτωση βεβαίως, αλλά η κάθε μια δόση (που απομένει) ξεχωριστά (την ίδια ημέρα).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μαζεύει ο άλλος το χ ποσό που αντιστοιχεί σε 10 δόσεις για παράδειγμα και πάει με ένα έντυπο απο το σύστημα και απλά στο γκισέ της τράπεζας χτυπάει δέκα διαφορετικές καταθέσεις ο υπάλληλός;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορει να ειναι ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα εχω μπερδευτει με ολα τα μηνυματα εδω. Εχω κανει την αρχικη δηλωση τακτοποιησεις για δυο περιπτωσεις. 1ο Στο τελος φεβρουαριου για το ενα αυθαιρετο και 2ο Στο τελος μαρτιου για αλλο αυθαιρετο.

Ποτε θα πρεπει να δωθουν/δηλωθουν οι δοσεις;

Μεχρι ποια ημερομηνια εχω δικαιωμα; Και για τις δυο περιπτωσεις.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Για να ενταχθούν και τα δύο ακίνητα στο νόμο πρέπει να εξοφληθεί το παράβολο και η δήλωση να πάει σε προσωρινή υπαγωγή.

Μέχρι τότε θεωρούνται όλα ως μη γενόμενα.

Μπορείς να τα κάνεις (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) μέχρι 30.6.2012 που λήγει η παράταση που έχει δοθεί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση μου άλλαξαν τον αριθμό των δόσεων και μου εμφανίζει απλήρωτη την πρώτη δόση!!!!! Τι να κάνω?????????Με ποιο δοσολόγιο να πληρώσει ο πελάτης τη δεύτερη δόση??

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Αντωνια , καλώς ήλθες.Σε παρακαλώ συμπλήρωσε την ειδικότητα στο προφίλ σου.Eυχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι δόσεις για κατοικία σύμφωνα με τον 4014 ειναι πόσες 45 ή 48?

 

Σύμφωνα με το Ν.4042/2012 παρ.10 άρθρου50 έγινε αλλαγή σε 48 αλλα σε κτίρια άλλης χρήσης και όχι σε κατοικίες.

Για κατοικίες και για πληρωμή 3μηνιαία το σύστημα βγάζει 15 δόσεις

Εάν είναι μηνιαία αντίστοιχα είναι 45 ? για κατοικία πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.