Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση προθεσμίας υποβολής των καταστάσεων των έγγραφων συμφωνιών


venezia

Recommended Posts

  • 2 months later...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το αρχείο που αναφέρεται ο npanagio

"Σε περίπτωση που για ένα έργο δεν έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά έγγραφη συμφωνία θα θεωρείται από όλες τις αρχές ότι η συμφωνηθείσα αμοιβή ταυτίζεται με την Νόμιμη."

 

Δηλαδή για όλα τα έργα που έχουμε κάνει αυτό το διάστημα πρέπει να αναρτήσουμε τις έγγραφες συμφωνίες άσχετα που στο κουτί συμφωνηθείσα αμοιβή βάζαμε άλλη τιμή από τη νόμιμη, αλλιώς η συμφωνηθείσα θα ταυτίζεται με την νόμιμη!!!!!!

 

Προσωπικά αυτήν την διαδικασία δεν την είχα καν υπόψη. Και πρέπει δηλ όλα τα συμφωνητικά να έχουν τα στοιχεία που αναφέρει?

Δεν παίζει........Έχω ακόμα και συμφωνητικό της άνοιξης του 2011, οπού δεν υπήρχαν ούτε φόρμες ούτε τίποτα και την δουλειά την έκανα την άνοιξη του 2012. Τι θα κάνω? Θα ψάξω τους ιδιοκτήτες να μου υπογράψουν ξανά καινούργια συμφωνητικά????

Link to comment
Share on other sites

Καλά... για παλαιότερα της ημερομηνίας ανάρτησης του εγγράφου του ΤΕΕ (όχι ΦΕΚ, όχι εγκύκλιος!!!) δεν πρόκειται να αλλάξω τίποτα. Σιγά μην στέλνω συμφωνητικά σε Γερμανία, Καναδά κτλ για υπογραφές.

Για ότι συμφωνητικό κάνω από δω και πέρα ΒΛΕΠΟΥΜΕ... διότι έτσι όπως τα γράφουν, προσωπικά έχω πολλές απορίες!!!

 

Παράδειγμα:

Το συμφωνητικό ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ το κάνεις ΠΡΙΝ κάνεις οποιαδήποτε εργασία, ωραία? Ωραία...

Σε αυτό λοιπόν το συμφωνητικό, μπορώ να βάλω τα 1700€ νόμιμης για ρύθμιση 4014, γιατί το ξέρω από πριν. Την νόμιμη όμως της αποτύπωσης, που θα βγει ΜΕΤΑ την αποτύπωση εννοείται, πώς θα τη γράψω?

Μη μου πείτε ότι μπορώ να το υπογράψω μετά την την αποτύπωση... ΤΥΠΙΚΑ το συμφωνητικό το κάνεις ΑΡΧΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο μου δεξιά εχω ενα συρτάρι, σε εσένα μπορεί να είναι αριστερα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Εγώ σε εκείνο το συρτάρι μου δεξία τα καθέτω...όλα τα συμφωνητικά μου! ας έρθει το τεε να το ψάξει...αν δεν θελει ας κάτσει εκεί που κάθεται και πολυ απλά να το βουλώσει....και κυρίως να μην ξαναμιλήσουν αυτα τα κομματόσκυλα του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΥΠΙΚΑ το συμφωνητικό το κάνεις ΑΡΧΙΚΑ.

 

αυτό είναι το ΝΟΜΙΜΟ, το ΛΟΓΙΚΟ και το ΟΡΘΟ. Καλά για το νόμιμο δεν παίρνω όρκο :grin:

 

εαν κανεις συμφωνητικό μετά την εργασία, δεν υπάρχει κάνενας λόγος για την υπαρξη συμφωνητικού.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ γραφω για ΟΛΕς τις εργασιες δηλωσης 4014 !!!

 

 

αποτυπωσεις -τοπογραφικα κτλ υπογραφη απο ΑΛΛΟ συναδΕλφο με 10 ευρω + φπα

και τα πηρα ΕΤΟΙΜΑ !!!

 

 

να πα να γα@@@ τα κομματοσκυλα του ΤΕΕ

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.