Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ'οίκον"


Recommended Posts

Τουλάχιστον σε Αγγλικό Office Mac, είναι στο μενού View, ξεμαρκάρω το Markup.

Αναζητείστε κάτι αντίστοιχο.

Γιατί σε ελληνικό Office 2007 (για windows) δεν βρίσκω κάτι σχετικό; Αν μπορείς ανέβασε μια φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε βοηθήσει η εικόνα Πάνο.

Review tab, Show Markup και κάνεις uncheck στα πάντα. 

post-16383-0-42214800-1377189957_thumb.jpg

Edited by nzerman
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να σας ρωτήσω σχετικά με το "Εξοικονόμηση" που δεν έχω ξανακάνει...

 

Βρήκα στο site http://exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=673&language=el-GR

 

 το εξής :Ειδικά για την περίπτωση πρότασης αντικατάστασης καυστήρα / λέβητα πετρελαίου με νέο ίδιας τεχνολογίας θα πρέπει με βάση τα κατασκευαστικά στοιχεία να τεκμηριώνεται επαρκώς η ανάγκη για την αλλαγή (π.χ. λέβητας που έχει υποστεί ανεπανόρθωτες φθορές) έναντι συντήρησης ή χημικού καθαρισμού του υφιστάμενου.

 

πως θα αποδείξω δηλαδή την ανάγκη αλλαγής του καυστήρα;;;

 

Και στα σενάρια που θα προτείνω, π.χ. αλλαγή κουφωμάτων θα βάλω στο περίπου ή θα πρέπει να έχω προσφορά από τον πελάτη και να βάλω ακριβώς της προσφοράς;;;;

 

Συγγνώμη αν σας φαίνονται χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα από το πρόγραμμα αυτό....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ζητας τις προσφορες για να εχεις μια ιδεα που κυμαινονται οι τιμες....αλλα μεταξυ μας.....τραβα τες λιγο προς τα πανω....ποναει ο κοσμος !!! :mrgreen:

 

Περα απο την πλακα.....το ποσο της επιδοτησης θα υπολογιστει βασει του τιμολογιου αγορας ..... οποτε....εκει κρινονται ολα .....

 

Οσο αφορα στον καυστηρα.....θα το δικαιολογησεις στο εντυπο παρεμβασεων με στοιχεια, απο κει και περα εχουν το δικαιωμα να στειλουν ελεγχο για να τσεκαρουν τα οσα λες.....απο εμπειρια σου λεω.....οτι το 90% των περιπτωσεων κοβεται.....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μόνο για όποιον του έχει τύχει κάτι παρόμοιο:

Έχω υποβάλει ΠΕΑ και έχω τυπώσει ΠΕΑ, ΑΙΤΗΣΗ & ΕΝΤΥΠΟ ΠΑΡΕΜΒΆΣΕΩΝ (και Υ.Δ. κτλ όλο το πακέτο έτοιμο για τράπεζα δηλαδή )

 

Έρχεται να το παρει ο πελάτης και μου λέει ότι θέλει μία ακόμα παρέμβαση (τέντες 500€).

 

Τι κάνω του φτιάχνω ένα προσάρτημα να το πάει μαζί με όλα τα άλλα

Ή θα φανεί πολύ κουφό προσάρτημα με την αρχική αίτηση οπότε να κάνω καινούργιο ΠΕΑ, ΑΙΤΗΣΗ & ΕΝΤΥΠΟ ΠΑΡΕΜΒΆΣΕΩΝ;

 

 

ΥΓ: Σημειώνω ότι προσαρτήματα έχω κάνει πολλές φορές αλλά ποτέ με την αρχική αίτηση, πάντα κάτι ζητούσαν και το άλλαζα.

Edited by kapnicious
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.