Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΔΟΜΗΣΗΣ


taniag

Recommended Posts

Καλημερα , Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος ιδεα.

Εκανα αιτηση για ελεγκτης δομησης και ειναι το ονομα μου στον πινακα υποψηφιων προς εξεταση.

Απο εκει κ περα ομως ρωταω αν πρεπει να καταβαλω το παραβολο, αν θα με ενηρωσει κανεις για "θετικη κριση της αιτησης μου " αλλα δεν παιρνω καμια απάντηση.Μηπως γνωριζει καποιος κατι και περισσοτερο που θα πρεπει να απευθυνθω και να ρωτησω;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις τηλ. από ΤΕΕ για ημερ. και ώρα εξέτασης ,πας εκεί και πληρώνεις πριν 51€ στο 2ο οροφο και στον 5 οροφο δίνεις εξετάσεις. Εχε μαζί σου ταυτότητα κωδικούς συστήματος ΤΕΕ και αρ. μητρώου ΤΕΕ. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από το ΦΕΚ για τον έλεγχο δόμησης. Έχω μορφοποιήσει λίγο το κείμενο για να είναι πιο ευανάγνωστο.

 

Η επιλογή των Ελεγκτών Δόμησης, γίνεται με βάση την απόσταση από το έργο.

 

- Αρχικά επιλέγονται Ελεγκτές Δόμησης οι οποίοι έχουν επαγγελματική έδρα εντός των ορίων της Περιφερειακής Ενότητας που βρίσκεται το έργο.

 

- Σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμος Ελεγκτής Δόμησης στο Μητρώο, εντός των ορίων της οικείας Περιφερειακής Ενότητας, τότε επιλέγεται Ελεγκτής Δόμησης με επαγγελματική έδρα εντός του ίδιου Νομού, διαφορετικά εντός της οικείας Περιφέρειας

 

- και εάν δεν υπάρχει, εντός των ορίων της οικείας Αποκεντρωμένης Διοίκησης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εκανα αίτηση στις 10.3.12 και ακόμη δεν είμαι καταχωρημένη στον κατάλογο.Εννοείται ότι έστειλα όλα τα δικαιολογητικά.Νομίζω ότι λειτουργούν με ρυθμούς χελώνας και φυσικά προεκλογικούς.Κοινώς δεν δουλεύει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτηση στις 10.3.12 και ακόμη δεν είμαι καταχωρημένη στον κατάλογο.......

 

Αύριο εξετάζεται στο ΤΕΕ ένας γνωστός μου που έχει αριθμό πρωτ. αίτησης , αν θυμάμαι καλά, κάτι παραπάνω από 3000.

 

Εσύ τι αριθμό έχεις;

 

Διότι αν έχεις κάτω από 3000 τότε σίγουρα έχει κάποιο σφάλμα η αίτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

4878 και με τα δικαιολογητικά αναφέρει ότι υποβλήθηκε στις 12.03.2012 .Εκτος απο αυτο δεν έχω τίποτα γραμμένο.Και αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο τελικά,γιατί διάβασα απο συναδέρφους κάτι αμοιβές π.χ. Θεσσαλονικη -Κατερίνη μονοκατοικία 150 Ε.Οι βενζίνες είναι 100 και τα διόδια?

Link to comment
Share on other sites

ιδιως τωρα που οι ελεγκτες ειναι λιγοι , ο ορισμος ερχετε κατευθειαν σχεδον..........επειδη ακριβως ειναι λιγοι , εχουμε και το θεμα των αποστασεων που σε συνδυασμο με τις μικρες αμοιβες ειναι όντως ασυμφορο..........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.