Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επαναδημοσίευση:

 

Προς όλους τους μηχανικούς: έχω ένα ερωτηματολόγιο για μια έρευνα που κάνω και θα ήθελα να το συμπληρώσετε, αν δε σας είναι κόπος.

 

Απευθύνεται σε όσους εργάζονται εξωτερικό, και αφορά μια έρευνα στο τι ακριβώς κάνουμε πάνω στην δουλεια και στο τρόπο που βρήκαμε δουλειά.

 

Όσοι ενδιαφέρονται, παρακαλώ στείλτε μου personal message. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και προφανως θα σας κοινοποιήσω τα αποτελέσματα.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εργοληπτική εταιρεία που έχει αναλάβει κτιριακό (βίλες) ζητάει έμπειρο αρχιτέκτονα για εργασία στο Κατάρ. Άλλες πληροφορίες δεν έχω αλλά αν κατάλαβα καλά από την συζήτηση που είχα απαιτούνται:

- Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

- Εμπειρία σε σύνταξη σχεδίων (shop drawings) και επίλυση προβλημάτων αρχιτεκτονικής φύσεως

- "Στομάχι" και "τσαγανό" γενικά για την συνδιαλλαγή με Αραβόφωνους κλπ

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να κάνω το contact. Όποιος δεν έχει τα βασικά (Αγγλικά, τουλάχιστον 10 χρόνια εμπειρία) παρακαλώ να μην στείλει...

Link to comment
Share on other sites

Στις 26 Μαΐου, στο ΕΜΠ αίθουσα Κουμουτσου ώρα 17:00 θα κάνω μια παρουσίαση με το εξής θέμα:

"Η παρουσίαση στοχεύει στην απάντηση ενός εκ των σημαντικότερων ερωτημάτων κάθε Χημικού Μηχανικού: τι δουλειές μπορούμε να κάνουμε και πώς θα τις βρούμε;
Έχοντας αυτό ως κριτήριο, η παρουσίαση εστιάζει στα εξής: ποιες δεξιότητες χρειαζόμαστε και πώς να τις αποκτήσουμε, πώς είναι η αγορά εργασίας, και τέλος πως θα βρούμε δουλειά και πως θα επιλέξουμε τον μελλοντικό μας εργοδότη."
Συντονιστής: Dr. Nikos Markatos
Ομιλητής: Apostolos Alexandris

Όσοι πιστοί προσέλθετε!




Μην κάνετε τις ίδιες δημοσιεύσεις σε πολλά νήματα. Θα διαγραφούν οι άλλες. 
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

Edited by Didonis
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Για ψάξιμο εργασίας στο εξωτερικό για μηχανικούς (Ευρώπη) ποιες σελίδες θα προτείνατε? (εκτός από το inkedin). Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα ειναι Ολλανδικη η γλώσσα. Στα αγγλικά υπάρχει τίποτα? ευχαριστω

https://www.monsterboard.nl/

 

monsterboard ειναι ενα κοινο site

Link to comment
Share on other sites

θα σε συμβούλευα να μάθεις την γλώσσα της χώρας που θέλεις να πάς πρώτα, ώστε να μην εχεις παρομοια προβλήματα...

Edited by qwert
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.