Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Σε διαμερισμα εχω εκδοσει βεβαιωση απο το συστημα επικαλουμενος στην τεχνικη εκθεση στοιχεια τακτοποιησης και δηλωσης του 3843 για κλεισμενο ημιυπαιθριο. Κατα ταλλα το διαμερισμα δεν ειχε καμια αλλη υπερβαση. Οποτε και δεν συμπληρωσα καποιο φυλλο καταγραφης. Σε αυτην την περιπτωση απαιτουνται σχεδια β φασης στον 4014 ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί ? πού είναι το λάθος?

Το σύστημα είναι ένοχο και οι συνθήκες της ζωής, το σύστημα είναι ένοχο μα δεν το δίκασε κανείς.

 

 

Σε διαμερισμα εχω εκδοσει βεβαιωση απο το συστημα επικαλουμενος στην τεχνικη εκθεση στοιχεια τακτοποιησης και δηλωσης του 3843 για κλεισμενο ημιυπαιθριο. Κατα ταλλα το διαμερισμα δεν ειχε καμια αλλη υπερβαση. Οποτε και δεν συμπληρωσα καποιο φυλλο καταγραφης. Σε αυτην την περιπτωση απαιτουνται σχεδια β φασης στον 4014 ;

Όχι.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

 

Σε διαμερισμα εχω εκδοσει βεβαιωση απο το συστημα επικαλουμενος στην τεχνικη εκθεση στοιχεια τακτοποιησης και δηλωσης του 3843 για κλεισμενο ημιυπαιθριο. Κατα ταλλα το διαμερισμα δεν ειχε καμια αλλη υπερβαση. Οποτε και δεν συμπληρωσα καποιο φυλλο καταγραφης. Σε αυτην την περιπτωση απαιτουνται σχεδια β φασης στον 4014 ;

Οχι, το πρόστιμο σου είναι μηδενικό!

 

 

Γιατί ? πού είναι το λάθος?

Δυστυχώς είχε βουίξει ο τόπος λίγο πριν τις 31/5 ότι έπρεπε να είχαμε οριστικοποιήσει διότι θα πηγαίναμε με το νέο νόμο.

Δυστυχώς ούτε το κείμενο που το έλεγε έχω, ούτε μπορώ να βοηθήσω :|

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε κάποια οδηγία που να το έλεγε, απλώς μετά την απόφαση του ΣτΕ τα ενδεχόμενα ήταν δύο: Ή θα μας πήγαιναν όλους ανεξαιρέτως στον 4178 ή όχι. Στη δεύτερη περίπτωση η λογική έλεγε ότι αν υπήρχε περίπτωση κάποιες δηλώσεις να γλιτώσουν θα ήταν αυτές που θα είχαν οριστικοποιηθεί γιατί άλλο να σου λένε μπες στο νέο νόμο και να μην έχεις τίποτα στα χέρια σου και άλλο να έχεις βεβαίωση περαίωσης από τον 4014 που είναι νόμος του κράτους.

Link to comment
Share on other sites

Και μπαίνοντας στον νέο νόμο οι Προσωρινές Υπαγωγές θα γίνει και επαναπροσδιορισμός προστίμου?

 

Ελεγαν και για επιστροφές χρημάτων ... το έκαναν τουμπεκί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο να μη μας αφήνουν να ανεβάσουμε τα σχέδια που αφορούν στις δηλώσεις που είναι σε προσωρινή υπαγωγή!

Υποτίθεται ότι ως τις 30/9 μπορούσαμε να ανεβάσουμε σχέδια και να οριστικοποιήσουμε δηλώσεις.

Γιατί πάγωσαν τις δηλώσεις του 4014? Με ποια λογική κόβεις ένα νόμο και πετάς έναν άλλο;

 

Αναρωτιέμαι τι μοντέλο εγκεφαλικών κυττάρων φοράνε...

Δεν περιμένω κάποια απάντηση, απλά έχω φρικάρει με αυτά που συμβαίνουν...

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να το ανοίξουν.

 

Φαντάσου τι απάτες θα μπορούσαν να γίνουν.

 

Να αλλάζει ο γεωγραφικός εντοπισμός, το όνομα ιδιοκτήτη, να συμψηφίζονται πρόστιμα άλλα ντι άλλων.

 

Τελείωσε έτσι θα πάει μέχρι όλοι να ενταχθούν στο νέο νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς, δήλωση που δεν εκκρεμεί κάποιο δικαιολογητικό απο την μεριά μου, αλλα ο ιδιοκτήτης πληρώνει δόσεις και έχει εξοφλήσει το 30% μπορεί να πάει σε ολοκληρωμένη υπαγωγή ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.