Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Οριστική υπαγωγή μπορείς να κάνεις όταν έχει εξοφληθεί το πρόστιμο.

Όταν την κάνεις μπορείς να τυπώσεις και το σχετικό έγγραφο από το σύστημα.

Τα σχέδια κ.λπ. έχεις περιθώριο έως 31.12.2012 να τα ανεβάσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανες οριστικη υποβολή; Γιατι αν έκανες, κανονικα δεν θα επρεπε να σου βγάλει και καποιος επισημο χαρτι για την οριστικη υποβολη;

Μετά την οριστική υποβολή το 5σέλιδο λέει

 

Βεβαίωση

περαίωσης της διαδικασίας υπαγωγής

στο άρθρο 24 του Ν. 4014/2011 για το παρακάτω ακίνητο.

ενώ πριν από αυτήν λέει

Δήλωση ένταξης Ν.4014/2011

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok. Ευχαριστω.

Λοιπον εχουμε. Επειδη εχει γινει η πληρωμη εφ'απαξ, χωρις να εχω καταθεσει τα σχεδια, τυπωνω στην οριστικη υποβολη το 5σελιδο που λεει "βεβαιωση περαιωσης διαδικασιας υπαγωγης ...για το ταδε ακινητο" και την δινεω στο πελατη μου για το δικαστηριο και εγω εχω υποχρεωσει να δωσω τα σχεδια μεχρι τελος του ετους. Σωστα. Υπαρχει κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Έχω να καταθέσω μια απορία που ως τώρα δεν έχω βρει τη λύση της στο forum. Για μια κατάθεση αμοιβής ενός πελάτη στις αρχές του έτους, και ενώ έγινε κανονικά μέσω ΕΤΕ η πληρωμή, δεν εμφανίζονται πουθενά οι εισφορές υπέρ ΤΕΕ καθώς αυτές μέχρι αρχές του έτους παρακρατούνταν αυτόματα κατά την κατάθεση μέσω τραπέζης.

Για αυτή την περίπτωση γνωρίζει κάποιος πως δείχνουμε την καταβολή των εισφορών υπέρ ΤΕΕ στο σύστημα των αυθαιρέτων; Φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη που της έχει τύχει κάτι τέτοιο...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει αλλά δεν φαίνεται όπως τώρα "ΕΙΦΟΡΕΣ ΤΕΕ 32,19". Να υποθέσω οτι επειδή έγινε παλιότερα συνεπάγεται και την αυτόματη πληρωμή των εισφορών;

Link to comment
Share on other sites

Ααα, τώρα συντονίστηκα. Μιλάς στο πριν δοθεί η οδηγία και διορθωθεί το σύστημα αμοιβών...

Έχεις κάνει, φαντάζομαι, κατάθεση της νόμιμης αμοιβής και στο παραστατικό δε φαίνεται η εισφορά. Προτείνω να ανεβάσεις και την εντολή πληρωμής (που πάλι, αν θυμάμαι καλά, δε σημειωνόταν η εισφορά) και ας κάνουν αυτοί την πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με το τριπλότυπο της αμοιβής και η ημερομηνία που θα φαίνεται πάνω θα καταλάβουν ότι είναι με το παλιό σύστημα και αν θέλουν ας κάνουν την πράξη μόνοι τους.Αλλά ποιος θα τα ελέγξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Τελικά βρήκα μέσα από το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ το ιστορικό των καταθέσεων όπου φαίνεται το ποσό που έχει παρακρατηθεί υπέρ ΤΕΕ και θεωρώ οτι είμαι καλυμμένη. Επίσης εντόπισα και μια περίπτωση απο τις πρώτες καταθέσεις μετά την αλλαγή στο σύστημα που υπήρχε άγνοια και ο υπάλληλος της τράπεζας είχε καταχωρήσει μηδενικό ποσό εισφορών! :shock: Στο τσακ το γλυτωσα το εγκεφαλικό...

Ρίξτε κ σεις καμιά ματιά αν υπάρχει αμφιβολία!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.