Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

@sundance

Γιατί να τα βρείς εσύ, δεν κατάλαβα. Ο ιδιοκτήτης να τα βρεί και να τα φέρει. Εσύ γιατί σκάς;

Edited by dim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο Άρθρο 30 "Μεταβατικές διατάξεις Κεφαλαίου Α΄" του νέου νόμου, αναφέρει:

 

6. Για τις πράξεις υπαγωγής κατά τις διατάξεις του ν. 4014/2011 τα δικαιολογητικά στοιχεία και σχέδια της υπ’ αριθμ. 41498/2011 κ.υ.α. (Β΄ 2167) δύνανται να υποβληθούν έως την καταληκτική ημερομηνία υπαγωγής που προβλέπεται στον παρόντα νόμο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καθόλου δεν σκάω.

 

Σκέφτομαι αυτούς που αγόρασαν και δεν βάλανε αυτά τα λεφτά στη συμφωνία.

 

Και τους μηχανικούς που έδωσαν βεβαίωση.

 

Δεν είμαι απο αυτούς ευτυχώς.

 

Απλά εκνευρίζομαι με αυτούς του ΤΕΕ και του ΥΠΕΚΑ που θα τρίβουν τα χεράκια τους

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν το τυράκι των 102 δόσεων και τα 50 ευρώ το μήνα και παραμονεύει η φάκα με τα πολλαπλάσια πρόστιμα λόγω παλαιότητας, συντελεστών δόμησης, ύψους κ.λ.π.

 

Άλλο τυράκι .... το σημερινό με τις δηλώσεις που ήδη μπήκαν στο σύστημα από την πρώτη μέρα λειτουργίας του!!!

 

Με πήρε πελάτης και με ρωτούσε γιατί του είπα να περιμένει (νέα υπαγωγή) μέχρι αρχές Οκτώβρη αφού άκουσε λέει πως από την πρώτη μέρα άρχισαν συνάδελφοι μου να δηλώνουν. ''Εσείς γιατί δεν είστε έτοιμη;'' μου λέει.

 

Κατάλαβες θα μας πούνε άσχετους και κότες ..... 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα αρχίσουν να βγαίνουν περιπτώσεις στα αυθαίρετα (και στα ΠΕΑ) όπου το μπάχαλο του κράτους, η λαμογιά του πολίτη και η άγνοια κινδύνου (και το κυνήγι του γρήγορου μεροκάματου) του μηχανικού θα χρυσοπληρώνεται ως πρόστιμο απ τον πολίτη ο οποίος θα αρχίζει να κυνηγάει το μηχανικό...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα αρχίσουν να βγαίνουν περιπτώσεις στα αυθαίρετα (και στα ΠΕΑ) όπου το μπάχαλο του κράτους, η λαμογιά του πολίτη και η άγνοια κινδύνου (και το κυνήγι του γρήγορου μεροκάματου) του μηχανικού θα χρυσοπληρώνεται ως πρόστιμο απ τον πολίτη ο οποίος θα αρχίζει να κυνηγάει το μηχανικό...

+1

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδιά αλλά έχω πρόβλημα. Μάλλον είμαι πολύ βλάκας.

Πατάω το μαμημένο το κουμπί upload στην καρτέλα αρχεία, και δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα!

Πως θα τα ανεβάσω τα μαμημένα τα pdf;

Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να μου πει πως γίνεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην καρτέλα "Πρόσθετα στοιχεία" και συμπλήρωσε αριθμό ορόφων και κατηγορία τρωτότητας. Μετά από αυτό θα ενεργοποιηθεί η δυνατότητα να ανεβάσεις αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενα να καταργηθει η εισφορα υπερ τσμεδε και μαλλον την πατησα!

Αν πουμε οτι ολοκληρωνω τις "ολοκληρωμενες"  υπαγωγες εως 30/9, θα πρεπει να σκαναρω και το παραβολο υπερ τσμεδε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.