Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Όλοι μαζί στις 13.00' σήμερα να σηκώσουμε προς την κατεύθυνση της Θεσσαλονίκης και τις δύο παλάμες μας (ανοιχτές βεβαίως) και να στείλουμε μήνυμα ηχηρό προς τη ......γνωστή κατεύθυνση!!!!!

 

Δεν γνωρίζω το που ακριβώς βρίσκεται το συγκεκριμένο κτίριο στη Θεσσαλονίκη κι αγαπώ τους Θεσσαλονικείς και την πόλη τους ως αδελφούς!!!

 

Ας μου επιτρέψουν κι εμένα μαζί με αυτούς να μουτζώσω όσο όσο πιό δυνατά μπορώ!!!!

 

Λέτε να πιάσει;;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η ημερομηνια 04/10 πως σκ@τα προεκυψε παλι???????????????

Γιατι οχι 5/10 (ημερομηνια ΥΑ σε ΦΕΚ) ή 6/10 ή 7/10 (που εχει ενας φιλος γεννεθλια).....

 

 

Πολλά like....

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο 30 παράγραφος 6 περί παράτασης του 4014 ( για την Β΄φάση) τι ρόλο παίζει??? το ΤΕΕ είναι και νομοθέτης ??????

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με το ΥΠΕΚΑ, στο γραφειο υπουργου απ οπου βγαζουν τις υπουργικές αποφασεις.  Ουτε λιγο ουτε πολυ η δικηγόρος που συμμετεχει  μου ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν εχω ολοκληρωσει τη β φαση θεωρουν οτι ειμαι εκκρεμης υποθεση!!.   Επισης οτι μες την εβδομαδα θα βγει υπουργικη αποφαση που θα καθοριζει ακριβως τι θα γινει με τις διαφορες προστιμων με τη μεταβαση οληκληρωμενων υπαγωγων στο νεο νομο και να καθοριζει επ ακριβως ολες τις ασαφειες.  Η λογικη τους ειναι οτι  κατ΄ουσιαν ο 4014 εχει καταργηθει για αυτο ολα τα αρθρα του αυτουσια περασαν στον 4178,  και οτι και να κανω με τα σχεδια πρεπει αναγκαστικα να παω στο  νεο νομο ....

Και το καλυτερο: κακως υπολογιζαμε την υπερβαση δομησης σε σχεση με τα επιτρεπομενα του οικοπεδου!!!Δεν εχει λογικη, για αυτο μου βγαινουν διαφορες στα προστιμα!!!!.Ολες αυτες οι ερωτοαπαντησεις δεν ηταν απο το ΥΠΕΚΑ.........Το υπεκα επρεπε ν ακουμε και οχι οτι αναρτα το τεε........................

 

 

αυτα......

Link to comment
Share on other sites

Στις περιπτώσεις ακινήτων που δεν έχουν αυθαιρεσίες και έχουν καταχωρηθεί στον 4014 για να δοθεί βεβαίωση χρειάζεται να ανεβάσουμε σχεδία;

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά βρε Ioannat μας έφτιαξες τη μέρα μα μας την έφτιαξες λέμε, η παγίδα είναι γνωστή και το μέσο της υφαρπαγής, οι τακτοποιήσεις των ημιυπαίθριων χώρων γνωστό, όσοι τακτοποίησαν με 3843 να κοιμούνται ήσυχοι, οι λοιποί με τον 4014 θα τρέχουν και θα τρέχουν .... ανάθεμα την ώρα, να μην ήμουν Αγγλία να γιόρταζα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.