Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

το φελέκι τους μέσα, ακριβώς ίδια περίπτωση μου έμενε μόνο ενα κλικ για την περαίωση και τώρα μου την αρνούνται χωρίς αιτιολογία! τι θα γίνει με αυτό, δεν θέλω να μπλεχτώ με τον καινούριο νόμο εξάλλου ο 4014 ισχύει ακόμα, ούτε γράφει κάπου ο νόμος για υποχρεωτική υπαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρεπει να περιμένουμε μεχρι τελευταία στιγμή για να μας πουν επισημα οτι το τεε λεει αερολογίες, και οτι η πλατφορμα του 4014 θα παραμεινει ανοιχτη για 18 μηνες για οσους θελουν να μεινουν στον 4014 και δε θελουν ουτε βεβαιωση ουτε τιποπα!Αν κριθει αντισυνταγματικος ο νομος βλέπουμε!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ , δυο γαιδουριών αχυρο το καταντησανε μεσανατολικο τα τζιμάνια του τεε.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εβδομάδα και η άλλη θα είναι καυτή........

 

Αυτό που συζητάνε όλοι, τόσο μέσα στο Τ.Ε.Ε. όσο και μέσα στο ΥΠΕΚΑ είναι πως ΟΛΕΣ οι αιτήσεις ανεξαρτήτου καταστάσεως θα πρέπει να ενταχθούν στον ν.4178. Διαφορετικά δεν χορηγείται Βεβαίωση.....

 

Το κάψιμο είναι στο πόσο ανώδυνα για τους Πολίτες του ν4014 και τους Μηχανικούς θα γίνει η μετάβαση αυτή......

 

Ας κάνουμε λίγο υπομονή να δούμε το τελικό κείμενο μιας κ σύντομα θα αναρτηθεί καινούργια ΚΥΑ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χαν πει για τελος της περασμενης εβδομάδας για την αναρτηση της νεας ΚΥΑ. Εχεις κατι νεωτερο;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χαν πει για τελος της περασμενης εβδομάδας για την αναρτηση της νεας ΚΥΑ. Εχεις κατι νεωτερο;

 

Η προηγούμενη εβδομάδα ήταν κουτσή λόγω κινητοποιήσεων..... Αυτή την εβδομάδα κατά 90% θα εκδώσουν την  ΚΥΑ......

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τότε ομως ,για το φόβο των ιουδαίων, τρελαινομαστε να συμπληρωσουμε τη β φαση στις ολοκληρωμένες υπαγωγες μεχρι 30/9....... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενας νεος νομος χωρις οι νομοθέτες να ξερουν πως θα γινει η μεταφορα δηλωσεων του 4014 στον 4178.Εγω η ιδια πηρα τηλεφωνο στη δικηγορο του υπεκα που συντασει τις υπουργικες αποφασεις την περασμενη βδομαδα και μου ειπε οτι ακομη δεν εχουν ξεκαθαρισει τι θα κανουν(!).Απο την αλλη το συμβούλιο της επικρατιας δεν εχει δημοσιευσει την αποφαση περι αντισυνταγματικοτητας του 4014 οποτε ο 4014 δεν ειναι ακυρος!!!Μεσα σ ολο αυτο το μπαχαλο το τεε αποφασει να παρει το ρολο του συντονιστη με ολα τα τραγελαφικα που βιώνουμε το τελευταιο εικασαήμερο.Στην ουσία το εξιλαστήριο θυμα ειναι ο μηχανικός ο οποιος οτι και να κανει στο τελος 'θα πρεπε να κανει κατι άλλο".....

 

 

ποτε σου εστειλαν αυτη την απαντηση;

 

22/09/2013 ώρα 20:27  Αν πρόσεξες το 22 είναι Κυρικακή, μιλάμε δουλεύουν και τα Σαββατοκύριακα, και αργίες, αλλά κυρίως νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι να κάνω 2 ερωτήσεις,,κατ αρχάς

σε οριστική υπαγωγή μόλις ανέβασα όλα τα αρχεια, θα πρεπει να πατησω κάτι μετα για να κλείσει η υπόθεση??ή το αφήνω έτσι??

και δευτερον όταν λέμε 30/09 καταλητική ημερομηνία εννοουμε οτι μετράει και η 30/9 για ανεβασω καποιο αρχειο ή στις από τις 30 δεν μπορει να ανέβει τιποτα??

ααα άνοιξε και επιλογη αν θεέις να προσθέσεις και μηχανικό από ότι είδα!!το κάνανε τελικα..και είχα φοβηθει μήπως δεν το αλλαζανε

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, ακόμη δεν έχει βγει επίσημα το πρότυπο δελτίο δομικής τρωτότητας. Αυτό που κυκλοφορεί έιναι η πρόταση του ΤΕΕ προς το ΥΠΕΚΑ, δεν είναι επίσημο για το τι θα πρέπει να υποβάλλουμε!!!! Δεν έχει εγκριθέι ακόμη από το ΥΠΕΚΑ, συνεπώς δεν μπορούμε ακόμη να κλείσουμε καμία δήλωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε δηλώσεις και μη ερεύνα!

Στον 4178 κάπου λέει ότι τα ΔΔΤ σύμφωνα με την πρόταση του ΤΕΕ  τα οποία θα ανέβουν στο σύστημα θα θεωρούνται έγκυρα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.