Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω αυθαίρετο εκτός σχεδίου, χωρίς Ο.Α. και κατά την υποβολή των σχεδίων της Β' φάσης αυθαιρέτων, το πεδίο "ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟ  ΕΓΣΑ" δεν είναι κλικαρισμένο ώς προαπαιτούμενο και δεν μπορώ να εισάγω το τοπογραφικό. Μήπως κάτι κάνω λάθος ή μου διαφεύγει? Κάποιος συνάδελφος να βοηθήσει την κατάσταση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!Γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα που άλλου να το γράψω!Αν είμαι εκτός θέματος συγγνώμη!!

Μόλις μου έφεραν δύο έντυπα Ε9 τα οποία είναι μόνο 2 σελίδες Α4 με τα στοιχεία του Πίνακα 1.Είναι οκ ή χρειάζεται να ζητήσω ολόκληρο το έντυπο με την πρώτη σελίδα? Ελπίζω να έγινα κατανοητή!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι εκτύπωση από την ηλεκτρονική υποβολή κι όχι όπως τα παλιότερα που ήταν Α3 διπλωμένα στη μέση.

Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το #541 και την απάντησή σου letom & ΙΑΣΟΝΑ: στη στήλη "ΕΠΙΛΟΓΗ" το κυκλάκι δεν ενεργοποιείται για να κάνω αναζήτηση και υποβολή του εξαρτημένου τοπογραφικού (είναι γκριζαρισμένη και ανενεργή η επιλογή αυτή).Στην ομάδα μελών έχω βάλει το όνομά μου -πολιτικός μηχανικός- ως συνεργάτης μηχανικός. Τι μπορεί να συμβαίνει????

Link to comment
Share on other sites

Ως πολιτικός μηχανικός δεν έχεις πρόβλημα να υποβάλλεις το εξαρτημένο τοπογραφικό. Έχεις δικαίωμα. Άρα δεν χρειάζεται να προσθέσεις άλλον συνεργάτη τοπογράφο κ.λπ. μηχανικό.

Λογικά δεν έπρεπε να είναι "γκριζαρισμένο". Δεν "γκριζάρουν" οι επιλογές. 

Επιλέγεις ό,τι θέλεις και ανεβάζεις όποιο αρχείο θέλεις, είναι δεν είναι προεπιλέγμένο από το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά η υποβολή της δήλωσης έγινε από αρχιτέκτονα και μπήκα συνεργάτης για το τοπογραφικό. Δεν μου έχει προκύψει πάλι κάτι τέτοιο και άν υποθέσουμε ότι δίνω και το Τ.Δ. και το Δ.Κ. σε δύο ξεχωριστά αρχεία με τον "τύπο αρχείου δήλωσης" στο Δ.Κ. θα περιμένει το σύστημα υποβολή αρχείου και στο τοπογραφικό.Γι' αυτό το λόγο ανησυχώ, θα φαίνεται ότι χρωστάω αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.