Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

Το θεμα ειναι ποιος θα οικοδομει στον μελλον? υπαρχουν πληθος απο απουλητα ακινητα στην πολη μου ..ενα πχ νεο ζευγαρι που παλιοτερα αποφασιζε να κανει το δικο του σπιτι εφοσον και οιδυο εχουν δουλεια ..ειναι ζητημα πως θα βγαζει τα εξοδα για ενοικιο οταν και οι δυο κατ μεσο ορο θα βγαζουν 1000 ευρω και εω δουλευουν σαν τα σκυλιαα ολη μερα ...η μηπως θα εχουν αποταμιευσεις στο μελλον για να κανουν καποιο σπιτι στο μελλον; οποτε τι νοημα εχει η κουβεντα που κανουμε ..οσοι επιβιωσουμε στο μελλον θα ειμαστε υπαλληλοι σε καποια γερμανικη πολυεθνικη ..πιθανοτατα της siemens η οποια θα εχει γιγαντοθει τοσο πολυ που θα κανει και δημοσια εργα στην χωρα μας ! :P ...οποτε ισως στις επομενες εκλογες θα επρεπε να παρουμε δραστικα μετρα

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

.........μπορουμε να λεμε πολλα, αναρωτιεμαι, ομως, ποιος μας ακουει?

βλεπω το επαγγελμα μας να χανετε και δεν μπορω να κανω κατι!!!!!!

δεν ηταν αυτο το ζητουμενο......................................

 

αλλα, επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια, δεν θα φτιαξω ακομα ταφοπετρα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να σκέφτεσαι ...μαρούλια, πατάτες, κότες, πρόβατα κ.λπ. χωριό, άλλες δουλειές, άλλες πηγές εσόδων, μετανάστευση, εξειδίκευση κ.λπ. Δεν θα περάσουν εύκολα τα επόμενα 15 χρόνια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον ερχόμενο Μάϊο μπαίνω αισίως στα 50!

Δουλεύω 20 ώρες το 24ωρο καθημερινά!

Και σήμερα είναι η μοναδική περίοδος που πραγματικά .....φοβάμαι, για το μέλλον των δύο παιδιών μου!

Link to comment
Share on other sites

Μάρθα, Ιάσονα,

 

ακριβώς τα ίδια ...

 

Ιάσονα, σε κατάσταση χάους η επιλογή μεταξύ αυτών που ανέφερες είναι ρουλέτα, εύχομαι όχι ρώσικη ...

Πάντως τα 25 χρόνια με οδηγούν μάλλον στο χωριό ... to old to rock'n roll ...

Link to comment
Share on other sites

Αν στριμώξουν μακροπρόθεσμα ακόμα περισσότερο τα πράγματα, εγώ έχω αρχίσει και σκέφτομαι σοβαρά (μίλησα με συγγενείς και συγκεντρώνω πληροφορίες κ.λπ.) και την εναλλακτική λύση της μετανάστευσης σε Αμερική, Καναδά ή Αυστραλία.....

 

Όχι τόσο για μένα, αλλά για τα παιδιά, είναι 8 και 5,5 χρόνων...

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο για μένα, αλλά για τα παιδιά, είναι 8 και 5,5 χρόνων...

 

Εδώ έχεις μεγάλο δίκιο ... εγώ δεν έχω για να σκεφτώ έτσι ...

Η απόφαση των γονιών μας το '50-'60 μεταξύ μετανάστευσης ή αστυφιλίας, γίνεται σήμερα για μας απόφαση μεταξύ μετανάστευσης ή επανόδου ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.