Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

Αν είσαι στο σύστημα των αυθαιρέτων ήδη δοκιμασε να κάνεις logout και μπές μετά στους Ελεγκτές Δόμησης.

 

που υπάρχει η επιλογή για τους ελεγκτές δόμησης? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπευθυνη δήλωση σκαναρισμένη με γνησιο υπογραφής θελει? με:

 

 

Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις (3, που προβλέπονται από της διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:

i. δεν συντρέχουν νομικά ή άλλα κωλύματα ή ασυμβίβαστα στο πρόσωπό μου για την απόκτηση της άδειας ελεγκτή δόμησης,

 

ii. αποδέχομαι τη χρήση, στατιστική επεξεργασία και κοινοποίηση στοιχείων σχετικών με τους ελέγχους που έχω προβεί, με την επιφύλαξη προστασίας των προσωπικών δεδομένων,

 

iii. είναι αληθή όλα τα στοιχεία που συνοδεύουν την αίτησή μου.
Edited by STAVION
Link to comment
Share on other sites

Στο site του ΥΠΕΚΑ, στο banner στα δεξιά και μετά υποβολή αίτησης.

 

ευχαριστω συναδελφε

απ'οτι βλέπω θέλει να σκανάρεις όλα τα έγγραφα και να τα εισάγεις στην αίτηση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έκανα και με έβαλε έκλεισα τον υπολογιστή και ξανα έκανα την διαδικασία από την αρχή και μπήκα αμέσως. Προφανώς από τις πολλές προσπάθειες είχε κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, έχω πρόβλημα με το πρόγραμμα υποβολής αίτησης για τούς ελεγκτές δόμησης,

πώς μπορούμε να αναιρέσουμε κάποιο έγγραφο από την καρτέλα των επισυναπτόμενων αρχείων διότι έχω επισύναψη άλλο αρχείο από αυτό που έπρεπε :(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτοί οι εκλεκτές θα μπορούν να λαμβάνουν και οι ίδιοι άδειες? δηλαδή παίζει να δούμε φαινόμενα να διαφημίζουν ότι " εμείς είμαστε οι ελεκτές άρα ελάτε σε μας που δεν θα σας ελέγξει κανείς" ?

 

αναφέρομαι σε μικρές κοινωνίες που οι ελεγκτές θα γνωρίζονται πάνω κάτω μεταξύ τους

Edited by MAZANAKIS GEORGE
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτοί οι εκλεκτές θα μπορούν να λαμβάνουν και οι ίδιοι άδειες? δηλαδή παίζει να δούμε φαινόμενα να διαφημίζουν ότι " εμείς είμαστε οι ελεκτές άρα ελάτε σε μας που δεν θα σας ελέγξει κανείς" ? αναφέρομαι σε μικρές κοινωνίες που οι ελεγκτές θα γνωρίζονται πάνω κάτω μεταξύ τους

εχω την εντύπωση οτι θα συμβεί αυτο το πράγμα είτε σε μικρές κοινωνίες είτε σε μεγαλύτερες γιατί.....ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!!!

 

το ίδιο δεν έγινε με τον 4014? με τον 3843? με τους ενεργειακούς? μα με όλα?????

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορούν να βγάζουν και δικές τους άδειες οι ελεγκτές, αλλα να μην έχουν καμία σχέση με τους ελέγχους τους ή να μην έχουν ιδιοκτησιακά συμφέροντα πάνω σε αυτές

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω θα μπορούν να λαμβάνουν και οι ελεγκτές δόμησης άδειες. Δεν νομίζω όμως να υπάρχει μεγάλο θέμα ακόμα και στις μικρές κοινωνίες , διότι θα μπορεί να πάει για έλεγχο ο οποιοσδήποτε της Περιφέρειας που ανήκει το έργο.

 

Αλλά ακόμα καλύτερα θα πρέπει βάση νόμου να ΑΠΑΓΟΡΕΥΘΕΊ η διαφήμιση του τίτλου " Ελεγκτή Δόμησης "..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.