Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

επειδή δεν το έχω δουλέψει αυτό το σύστημα (e-adeies) μπες εδώ να δεις αν γράφει τα ίδια....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 λεπτά πριν, Faethon11 said:

επειδή δεν το έχω δουλέψει αυτό το σύστημα (e-adeies) μπες εδώ να δεις αν γράφει τα ίδια....

Μου είχε διαφύγει τελείως. Υπάρχει ήδη μια απόρριψη.

Σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι είναι πολλές οι ημέρες για μία απόρριψη....

Σε μία περίπτωση που υπήρχαν δύο απορρίψεις πριν από εμένα ήταν

9/10 αίτηση

10/10 1η κλήρωση

13/10 αυτόματη απόρριψη

13/10 2η κλήρωση

17/10 αυτόματη απόρριψη

17/10 3η κλήρωση

 

Σήμερα έχει 30!!!! και να μην έχει κληρωθεί ακόμα ?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, Faethon11 said:

Και πάλι είναι πολλές οι ημέρες για μία απόρριψη....

Σε μία περίπτωση που υπήρχαν δύο απορρίψεις πριν από εμένα ήταν

9/10 αίτηση

10/10 1η κλήρωση

13/10 αυτόματη απόρριψη

13/10 2η κλήρωση

17/10 αυτόματη απόρριψη

17/10 3η κλήρωση

 

Σήμερα έχει 30!!!! και να μην έχει κληρωθεί ακόμα ?

 

Μόλις έγινε η τρίτη κλήρωση. Αυτό μέχρι πόσο μπορεί να κρατήσει;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΑΔΕΙΑ ΠΕΝΤΑΩΡΟΦΗΣ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΤΟΥ 2010. ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΕΡΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΤΙΣΙΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΑΔΕΙΑ (ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ). ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΘΕΩΡΕΙΤΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΝΟΚ. ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΕΛΕΓΚΤΗ ΔΟΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ?

Tα κεφαλαία απαγορεύονται σε κείμενο τίτλων και δημοσιεύσεων. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσε το κείμενό σου. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

σε αντίστοιχη περίπτωση είχαμε καλέσει ΕΔ στο τέλος και ήταν κατ.Α (ένας τελικός έλεγχος) , τυπικά (και κατόπιν ερωτήματος στην υπηρεσία ΕΔ) έλεγξε οτι θα έλεγχε σε τελικό έλεγχο κατ.Β

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το εξής. Έχω αποδεχθεί μαζί με έναν ακόμη συνάδελφο έναν έλεγχο δόμησης ο οποίος συνεχώς παίρνει αναβολές με υπαιτιότητα του μηχανικού του έργου. Έχουν περάσει περίπου δύο μήνες. Εκτός αυτού δεν έχουν ανέβει στο σύστημα όλα τα απαραίτητα αρχεία. Οπότε πρέπει να γίνει ενημέρωση αδείας. Μου είπαν απο το ΤΕΔΚ να συντάξουμε ένα κενό πόρισμα και να το στείλουμε εξηγώντας την κατάσταση, και οτι μας οφείλει και την αμοιβή. Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση? Πως μας οφείλει την αμοιβή? Δηλ. πρέπει να μας καταθέσει την αμοιβή και μετά να στείλουμε το κενό πόρισμα? Η' στέλνουμε το πόρισμα με το ποσό, το οποίο γράφουμε οτι δεν εξοφλήθηκε και ο ιδιοκτήτης πρέπει πρώτα να μας εξοφλήσει και έπειτα να συνεχίσει σε δεύτερη αίτηση για έλεγχο δόμησης? Υπάρχει κάπου σε ΦΕΚ αυτό οτι μας οφείλει την αμοιβη? ... Επισημαίνω ξανά οτι ΔΕΝ έχει πραγματοποιηθεί ο έλεγχος.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.