Μετάβαση στο περιεχόμενο

48 ωρη γνωστοποίηση εργασιών στην Πολεοδομία με το Αρθρο 4 παρ 3 ΝΟΚ


Recommended Posts

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Από πότε το νομιμοποιητικό έγγραφο της κατασκευής, είναι απαιτητό από το ΙΚΑ; Ποτέ δεν θυμάμαι να ζήτησε το ΙΚΑ, την ΟΑ ή κάτι άλλο....

 

εμένα να δείς τι έκπληξη μου δημιούργησε αυτό το θέμα. ακόμα δεν το έτρεξα, απο εβδομάδα θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμένα να δείς τι έκπληξη μου δημιούργησε αυτό το θέμα. ακόμα δεν το έτρεξα, απο εβδομάδα θα ενημερώσω...

 

 

Ενημέρωσέ μας γιατί κι εγώ εμπίπτω στην ίδια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το θέμα λύθηκε ως εξής:

αντίγραφο του ΝΟΚ, του το διάβασα, του το σημείωσα για να μπορεί να το βρίσκει εύκολα και αντίγραφο (φωτοτυπία) της ενημέρωσης με τον αρ. πρωτοκ. και έκλεισα το έργο κόλλησα και τα ένσημα και άντε γεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!

Πληροφοριακά, για το #74 η πολεοδομία μου είπε ότι βγάζουν την παλιά άδεια μικρής κλίμακας, εφόσον δεν θεωρούν ότι οι εσωτερικές διαρρυθμίσεις είναι το ίδιο με τις διασκευές του ΝΟΚ, μέχρι να έχουν νεώτερη εγκύκλιο που να το ξεκαθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εκανα γνωστοποιηση εργασιων σημερα και αυθημερον θα ενημερωθει αστυνομια και ΙΚΑ μου ειπαν απο πολεοδομια.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν οι εργασιες ξεκινησουν μετα απο 1-2 μηνες τι γινεται? ή εν παση περιπτωσει δεν ξεκινησουν σε 48 ωρες αλλα αργοτερα ή και ποτε! τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στις δικες σας ΥΔΟΜ, σας ζητανε δικαιολογητικα περαν της αιτησεως? π.χ. σας ζητανε φωτογραφιες, τεχνικη εκθεση, συμβολαιο κτισης, νομιμη αδεια, νομιμη κατοψη, τοπογραφικο, κατοψη επεμβασεων ή δεν ξερω και εγω τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.