Μετάβαση στο περιεχόμενο

Fespa - (Βελτιώσεις, Πεπερασμένα)


geokal

Recommended Posts

Οι τιμές όντως είναι αυτές , χωρίς το ΦΠΑ.Ειδικά το drill είναι πάρα πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτούν για το drill.

 

Η να μειώσουν δραστικά την τιμή , εφ'όσον παραμείνει ως έχει ή αν θέλουν να το πουλήσουν ακριβά να το ενσωματώσουν σε νέα έκδοση προγράμματος. Οχι και 550 και εκ νέου εισαγωγή δεδομένων !

Link to comment
Share on other sites

 

ειδικα για τη διατρηση...Οτι εκανε δλδ ο Χαρης χωρις το γραφικο περιβαλλον...Και δεν συνεργαζεται αποτι ειδα με το ΦΕΣΠΑ...Χαρη λες να σου εκλεψαν τον "κωδικα"???

 

TΟ .xls του ΕΚΩΣ εννοείς;;

Link to comment
Share on other sites

TΟ .xls του ΕΚΩΣ εννοείς;;

 

Aυτο το .xls εννοω...Εεε δε διαφερει τοσο ποσο απο τον ΕΚ...Στην ουσια τους ελεγχους της διατρησης κανει....Με χειροκινητη εισαγωγη δεδομενων και εντατικων μεγεθων...Δε νομιζω οτι ηταν τοσο δυσκολο να το βαλλουν μεσα στο ΦΕΣΠΑ...να επιλεγεις που θελεις να κανεις ελεγχο δαιτρηησης, να παιρνεια κατευθειαν τα δεδομενα και να σου κανει τον ελεγχο, εστω κ ανεξατρητα απο την υπολοιπη διαστασιολογηση...Εγω και για τα 2 μαζι εδινα μεχρι 600Ε .... και με βεβαιωση οτι τα πεπερασμενα δε θα μεινουν μονο στις πλακες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να μην κοροιδεύομαστε. Δεν είναι παρά ένας και μόνος έλεγχος. Ανεξαρτήτως κανονισμού. 500 ευρώ για το drill δε δικαιολογούνται με τίποτα. Δωρεάν έπρεπε να είναι το συγκεκριμένο για λόγους διαφήμησης.

Link to comment
Share on other sites

Με τον κ Χαραμιδοπουλο μιλησα την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπε 1200Ε...

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν νομίζω να σου είπε μόνο τα πεπερασμένα 1200€,

μάλλον μαζί με το πρόγραμμα της διάτρησης θα εννοείς μιας και απ ότι ρώτησα αυτά τα νέα είχα … :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...εγω μονο για τα πεπερασμενα ρωτησα...Αν μου ειπε τιμη μαζι με το drill δεν ξερω..δεν ανεφερε κατι...Το drill δεν το ηξερα,το εμαθα απο καποιο ποστ σ'αυτο το τοπικ....

 

Ειδικα για το drill η τιμη ειναι εκτος πραγματικοτητας πως θα το κανουμε δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το .xls εννοω...Εεε δε διαφερει τοσο ποσο απο τον ΕΚ...Στην ουσια τους ελεγχους της διατρησης κανει....Με χειροκινητη εισαγωγη δεδομενων και εντατικων μεγεθων...Δε νομιζω οτι ηταν τοσο δυσκολο να το βαλλουν μεσα στο ΦΕΣΠΑ...να επιλεγεις που θελεις να κανεις ελεγχο δαιτρηησης, να παιρνεια κατευθειαν τα δεδομενα και να σου κανει τον ελεγχο, εστω κ ανεξατρητα απο την υπολοιπη διαστασιολογηση...Εγω και για τα 2 μαζι εδινα μεχρι 600Ε .... και με βεβαιωση οτι τα πεπερασμενα δε θα μεινουν μονο στις πλακες...

 

Μ αυτή την λογική πιστεύω πως δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα μιας και στο Εxcel μπορείς να κάνεις άνετα της επιλύσεις για οποιαδήποτε μελέτη , δεν το θεωρώ κακό, άλλωστε τόσα χρόνια με το χέρι δουλεύαμε …….όλες τις στατικές Μελέτες

 

 

Θα προτιμούσα την ανεξάρτητη από το Fespa χρήση του μιας και δίνεται η δυνατότητα στους μη έχοντες το Fespa να είναι σε θέση να κάνουν Έλεγχο Διάτρησης σε ένα υποστύλωμα Ανωδομής η Κοιτόστρωσης με βάση των EC

Δεν το βρίσκω παράλογο σαν ανξάρτητο πρόγραμμα……

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειπα οτι δεν χρειαζονται τα λογισμικα, εγω ειμαι εναντιον της υπερκοστολογησης πασης φυσης υπηρεσιων και προιοντων...Πες μου τη γνωμη σου ειλικρινα, ειλικρινα ομως...θα εδινες 3000Ε για το ΦΕΣΠΑ και 550Ε για τον ελεγχο σε διατρηση..ελεος...

 

Δεν ειναι λογικη αυτη...Με το σκεπτικο αυτο να χωρισουμε κ το ΦΕΣΠΑ σε επιμερους προγραμματα.....1) υποστηλωματος σε καμψη 2) έλεγχος υποστηλωματος σε διαξονικη καμψη 3)ελεγχος δοκου σε καμψη 4) ελεγχος δοκου σε τεμνουσα 5) ελεγχος δοκου σε στρεψη 6) ελεγχος δοκου σε καμψη και τεμνουσα και παει λεγοντας..

 

Καλα εκανε η εταιρεια κ το εβγαλε σαν ανεξαρτητο προγραμμα αφου δεν υπηρχε ο συγκεκριμενος ελεγχος αλλα ας το εδινε με μια λογικη-συμβολικη τιμη για χρηστες του ΦΕΣΠΑ για μην πω δωρεαν...Οταν λεω να συνεργαζετε με το ΦΕΣΠΑ εννοω να παιρνει απο αυτο τα δεδομενα...Ας ανοιγει σε ξεχωριστο παραθυρο καλωντας το μεσα απο το ΦΕΣΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.