Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση προθεσμίας υπαγωγής στο Ν.4014/201​1 έως 31/01/2013-Νέες νομοθετικέ​ς ρυθμίσεις


msol

Recommended Posts

Ναι, συμφωνώ ότι λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν, αλλά για έστω τους λίγους που είχαν να δώσουν το 30% του προστίμου, τώρα ακόμη κι αυτοί ΘΑΑΑ το δώσουν τέλη Μαΐου... και βάλε.

 

Επίσης, ΚΛΑΣΙΚΟ στο Ελλαδιστάν... βγαίνουν ΜΑΛΑΚΕΣ όσοι πήγαν και πλήρωσαν το 30% έως σήμερα. Κάλλιστα θα μπορούσαν να κρατήσουν το ποσό αυτό και να το δώσουν όοοοοταν θα ΛΗΞΕΙ η διορία για την καταβολή του 30% και της έκπτωσης του 10%.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τους θέλουν το μετάλλιο της ανοιχτής παλάμης!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.ypeka.gr/...x?tabid=785[524]=2261&language=el-GR

για τον 3843/2010 τίποτα, καμία αναφορά.

 

Τί κάνουμε μ'αυτό το θέμα?

Σήμερα πάλι στην Αργυρούπολη δεν μου δέχτηκαν τις πληρωμές μετά τις 28/10/12..

Έχουν μείνει πάρα πολλοί που είχαν αφήσει την εξόφληση των Η/Χ για Ιανουάριο..

 

Μου είπαν στην Πολεοδομία ότι δεν έχουν το ΦΕΚ της παράτασης (παρά τις όποιες εξαγγελίες)και άρα δεν το δέχονται με τίποτα, και μου πρότειναν να πάμε πολλοί μηχανικοί μαζί στο υπουργείο να πιέσουμε$%#^%!

Link to comment
Share on other sites

τελικα με μια δηλωση του 3843 εχω μεγαλο προβλημα.....φυσικα θα λυθει στην τελικη με 4014 αλλα γιατι να πληρωσει

παραπανω αφου ειναι ευθυνη της Υ.ΔΟΜ?

 

δηλωση τελευταια μερα 3843 ΑΘΗΝΑ.....

ΠΑΩ πριν ληξει η προθεσμια της 1 δοσης μου λενε οτι αναμενουν να βγει το προστιμο και περιμενουν να τους απαντησουν απο

υπουργειο αν ειναι να βγον που δεν προλαβαν.....μου λενε μην ανησυχω θα βγει.....

τηλ στον πελατη και του τα λεω.,....του λεω αν ΔΕΝ σουρθει σε 1 μηνα τηλ μου....

 

προχθες του τηλ για να δω αν εχει πληρωσει και μου λεει ΔΕΝ ΤΟΥΡΘΕ !!!

 

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ

 

παω σημερα ΑΘΗΝΑ και μου λενε και ναχει βγει αφου δεν πληρωθηκε η 1 δοση εγκαιρα ειναι ΕΚΤΟΣ ΝΟΜΟΥ

 

2 ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ

 

τους λεω αφου ειναι υπαιτιοτητα ΔΙΚΗ ΣΑΣ

 

δεν εχει σημασια ΤΟΣΟ καιρο γιατι δεν ηρθε!!!

 

 

αντε βρες ακρη

 

και δεν δεχονται οτι αυτο που αναφερει οτι ληξιπροθεσμες οφειλες δεν βγαζουν τη δηλωση εκτος νομου

γιατι λενε η 1 ΔΟΣΗ επρεπε μεχρι τοτε......για τις υπολοιπες μιλα ο νομος

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο (άποψή μου) .Αν η πρώτη δόση δεν πληρώθηκε εμπρόθεσμα τότε η μόνη λύση είναι 4014 (για την ώρα)

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσουμε τα εγκεφαλικά και τα δικά μας και των πελατών μας.

 

Υπάλληλοι της πολεοδομίας ερμηνεύουν τα ακόλουθα

«Παρατείνεται από την λήξη της η προθεσμία καταβολής όλων των δόσεων του ειδικού προστίμου πράξεων υπαγωγής στο ν. 3843/2010 έως 31.5.2013, κατά παρέκκλιση από κάθε άλλη διάταξη

 

Ότι μπορεί να πληρωθεί σήμερα ακόμα και η πρώτη δόση αλλά και η εφάπαξ καταβολή με την έκπτωση, αν και δεν έχει πάρει ακόμα ΦΕΚ ο νόμος έχουν κάνει έγγραφο και περιμένουν απάντηση καθώς υπάρχει πίεση από πολλούς που δεν έχουν πληρώσει καν την πρώτη δόση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.