Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

Τι μεγάλη απόδοση βρε?! φραγμένο είναι με απόδοση <1. Ποντάρεις, κερδίζεις και αν να πάρεις χρήματα πληρώνεις κιόλας :)

 

ΥΓ: Να πουμε και καμιά π@πα@ρ1@ να ευθυμήσουμε γιατί αλλιώς για κλάμματα είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνειδητά δεν έχω πληρώσει το Β' εξάμηνο του 2012.

Με ακόμη πιο καθαρή συνείδηση δεν θα πληρώσω ούτε το Α' 2013 και λογικά ούτε το Β' 2013.

 

Εάν κάαααποια στιγμή χρειαστώ ενημερότητα για μπλοκάκι, τότε διακανονισμός!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε θα πρέπει να γνωρίζεις ότι για να γίνει διακανονισμός για το 2012 θα πρέπει να έχει πληρωθεί το Α' εξάμηνο του 2013.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το πιάσαμε το νόημα...Δύσκολες εποχές η ανεργία στους μηχανικούς στα ύψη, η γκρίνια παντού είναι επόμενο.

Τι πιο εύκολο από το να βγάλει κανείς από την αγορά τους μισούς για πλάκα.... Ηδη μέχρι σήμερα αδυνατούσε να πληρώσει το 1/3, με τα νέα μαντάτα, πάμε στο +2/3...

Θα βγει και καμιά διάταξη που θα λέει ελεύθερες διαγραφές μελών, να πως μειώνεται η ανεργία...Τι διάολο, όσοι μείνουν φτάνουν να μοιράζονται τις δουλειές...

Υπολογισμένα τα έχουν όλα μην αγχώνεστε...

Το κολπάκι για όσο αντέξουμε είναι ως εξής..Οταν χρειαστείς ΑΠΥ κάνεις ένα διακανονισμό, πληρώνες στην αρχή, παίρνεις ενημερώτητα και μετά τους γειώνεις....Την επόμενη φορά ξανακάνεις το ίδιο...

Επίσης μπορεί κάποιος φίλος να υπογράφει για σένα

Η τέλος μπορεί να μην κοβεις και καθόλου.....

Τα έχω κάνει όλα τα παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε θα πρέπει να γνωρίζεις ότι για να γίνει διακανονισμός για το 2012 θα πρέπει να έχει πληρωθεί το Α' εξάμηνο του 2013.

 

Ναι ναι το ξέρω, ευχαριστώ! :smile:

Τα λεφτά για το Β' 2012 τα είχα, ΑΛΛΑ συνειδητά δεν τα πλήρωσα και τα έχω στην άκρη. Τώρα βέβαια πρέπει να προσθέσω στα 975 τις αυξήσεις. Για το 2013 επίσης, και λεφτά να υπάρχουν θα τα αφήσω να υπάρχουν... αν υπάρχουν!

 

ΕΔΙΤ:

Επίσης μου ήρθε το χαρτί για να πληρώσω τα 20,48€ στο ΤΕΕ, για τις υπηρεσίες που μας παρέχει..... ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ!!!!

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, το χιλιαρικάκι για διακανονισμό του 2012 είναι σίγουρο για να τρέξουν και οι επόμενες δόσεις, και η πλάκα ποια είναι εάν δεν πληρώσεις το Α' εξάμηνο του 2013 και το ελέγξουν και το βρουν υπάρχει περίπτωση να ακυρώσουν και τον διακανονισμό, αυτά μου τα είπαν εχθές στο ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ κύριοι θέλετε λεφτά, ΕΓΩ έχω μέχρι 1 δόση (1000€). Τα θέλετε??? Ειδάλλως υπάρχουν και άλλες λύσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι πρέπει...Τώρα που θα αρχίσει να παίζει αυτό να δεις πως αλλάζουν γνώμη.

Μέχρι στιγμής είχα κάνει διακανονοσμό, έβγαζα ΑΠΥ την επομένη και μετά τους γείωνα...τη δουλειά την είχα κάνει. :mrgreen:

Στη συνέχεια όταν ξαναχρειάστηκε έκανα το ίδιο...

Τώρα κόβει φίλος για μένα, του δίνω ΦΠΑ και αυτό που του αναλογεί στο καθαρό ποσό και τα υπόλοιπα...στο συρτάρι...

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΙΤ:

Επίσης μου ήρθε το χαρτί για να πληρώσω τα 20,48€ στο ΤΕΕ, για τις υπηρεσίες που μας παρέχει..... ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ!!!!

εμένα συνάδελφε γιατι μου ήρθε 56,32Ε??? (το ΤΕΕ για ένα χρόνο)και πέρισυ τόσο καπου μου ήρθε? μηπως έχει σχέση το οτι έχω βγάλει ΜΕΚ????????????

 

εδιτ: http://www.teeam.tee.gr/admserv/administ/sindrome.htm

εισαι μάλλον κατω απο πενταετία.

 

εγω με απληρωτο το 2012 πηγα 3 ημερες πριν την αλαγγη του χρονου (με ασφαλιστική ενημερώτητα απο το 2011 που εχω πληρωμένο) στην δου και με τελεύταιο μπλοκ με 10 κομμένα φύλλα μόνο και κατάφερα τους έπεισα και θεώρησα 2 μπλοκ! :D

Edited by electrical_salonika
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.