Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα είπες όλα και μπράβο σου +1

 

Και γω μαζί σου περι ασφαλιστικών εισφορών, κλπ.

 

Θα πάρουν ..............

 

ξέρετε τι (μην γίνομαι και αισχρός)

Link to comment
Share on other sites

Στάση πληρωμών ΤΩΡΑ στο κ***ΤΣΜΕΔΕ, εξαφανίσανε τα αποθεματικά σε χρηματιστήρια-μισθούς-βίλλες-κουρέματα, δεν έχουν πλέον "μία" και είπαν να μας πάρουν και τα σώβρακα... Αν δεν έχουν έσοδα θα το κλείσουν το μαγαζί, πού θα πάει...?? και όλοι αυτοί οι γελοίοι χαρτογιακάδες (γραμματείς και φαρισαίοι) που εδώ και 4 χρόνια υπογράφουν εγκυκλίους για να μή χάσουν τις "θεσάρες" τους... να βγουν έξω στην πιάτσα και να δούν τί θα πεί αγώνας για επιβίωση και μεροκάματο... Να ενοποιηθούν τα ταμεία-εισφορές για όλους τους επαγγελματίες και μάλιστα το νέο ταμείο -όπως και να λέγεται- να ιδιωτικοποιηθεί ΑΜΕΣΑ, μας διέλυσαν που μας διέλυσαν, να μπεί τουλάχιστον μία τάξη, να ξέρουμε τί θα δίνουμε και τί παροχές θα χουμε...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αν ενοποιηθούν θα πληρώνεις περισσότερα. Κάποια στιγμή θα γίνει. Ρωτά έναν ασφαλισμένο του ΟΑΕΕ ποσά δίνει ανά δίμηνο

Link to comment
Share on other sites

Η ενοποίηση των ταμείων είναι μέσα στα σχέδια και είναι αναπόφευκτο...ΙΚΑ για μισθωτούς, ΟΑΕΕ για ελ.επαγγελματές, ΟΓΑ για αγρότες. (οι ονομασίες λίγη σημασία έχουν).

Το ΤΣΜΕΔΕ ετσι και αλλιώς με τον ένα ή άλλο τρόπο είναι για φούντο....Δεν βαστάει άλλο το μαγαζί....Οτι τελευταίο αρπάξουν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Συνειδητά δεν έχω πληρώσει το Β' εξάμηνο του 2012.

Με ακόμη πιο καθαρή συνείδηση δεν θα πληρώσω ούτε το Α' 2013 και λογικά ούτε το Β' 2013.

 

Εάν κάαααποια στιγμή χρειαστώ ενημερότητα για μπλοκάκι, τότε διακανονισμός!!!!

 

 

+1 μια απο τα ίδια (όχι ότι έχω ν πληρώσω αλλά και να είχα δεν πρόκειται να το έκανα)

Διακανονισμός,ενημερότητα και ξανα απο την αρχή

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός !!!

Αυτή θα πρέπει να είναι η απάντηση από χιλιάδες συναδέλφους.

Αν δουν 50.000-60.000 ειδοποιητήρια ανεξόφλητα για 1-2-3 χρόνια να δείτε πως θα "εφεύρουν" νομοθετική ρύθμιση για μείωση των εισφορών κόντρα στους μέχρι πρότινος ισχυρισμούς περί επιβολής αύξησης εισφορών λόγω της τρόικας.

Επίσης, ας απαντήσει το ΤΕΕ, γιατί δεν έχει ήδη παγώσει ή μειώσει την ετήσια συνδρομή των μελών του, όταν διανύουμε ήδη τρία χρόνια κρίση;

Και εκτός θέματος...ας μας απαντήσει το ΤΕΕ πόσα χρήματα εισπράχθηκαν από τις πληρωμές συναδέλφων για την αγορά εκείνου του λογισμικού επιθεώρησης ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ και που διατέθηκαν.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πιέστε τα τοπικά τμήματα (που και καλά είναι στο πλευρό μας) να πάρουν αποφάσεις και να εκδόσουν ανακοίνωση που να καλούν όλους τους συναδέλφους να μην πληρώσουν τις αυξημένες εισφορές. Να δούμε, έχουν τα κότσια να το κάνουν;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μην το πας μακριά(αναφέρομαι στα τοπικά τμήματα).Και ο Σπίρτζης στο πλευρό μας υποτίθεται ότι είναι.....

Που παρεπιπτόντως ξεκίνησε τον αγώνα για το ΤΕΕ μόλις θίχτηκαν οι εισφορές τους.... Άκου εκεί...Είμαι νέος μηχανικός, προσπαθώ να είμαι εντάξει στις εισφορές μου, και ξαφνικά βρίσκομαι να χρωστάω και ένα χιλιάρικο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.