Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΝΟΚ βιβλίο


Recommended Posts

-100000000000 στην κα Λεμπέση.

Γιατί δεν τις δίνεται αρνητικούς ψήφους ????

όχι ότι θα την νοιάξει .... αλλά για το γαμώτο ..... για το θράσος .... για να μην χάσει τον τρύγο που λέει και συνάδελφος λίγο πιο πάνω.....

Και απάντηση μηδέν ..... Black στο Βοοκ .....

 

Το forum δεν το ξέρει ????

Γιατί δεν βοηθάει εδώ .... που παλέυουμε όλοι ?????

Γιατί δεν αναρτά τίποτα στα downloads .... βοηθήματα ας πούμε....

Αλλά είναι και τα €€€€€€ στη μέση ...

-100000000000000000000000000000000

και μάλιστα -60000000000000000000000000000 αφού τα βιβλίο της κάνει 60€ !!!!!

Το άσχημο είναι ότι μπορώ να δώσω μόνο μία αρνητική ψήφο.

 

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΝΟΚ είναι ΑΥΤΟ το forum !!!!!!!!

 

Και για να βγώ από την κλήρωση θα ποστάρω και δύο συνεχόμενα στην κλήρωση.... ελπίζω να αποκλιστώ.

Edited by georgegaleos
  • Upvote 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ολοι εδώ στο forum έχουμε την λεγόμενη συναδελφική αλληλεγγύη αφιλοκερδώς .... κοινώς δωρεάν .... 

όποιος κατάλαβε .... κατάλαβε ....

Ευτυχώς ο καθένας μας εδώ έχει βγάλει και ένα ανεκτίμητο βιβλίο μέσα από τα σχόλιά του και τις παρατηρήσεις του.... όσο λίγες και να είναι .......ευτυχώς. 

Edited by georgegaleos
  • Upvote 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Αλλά είναι και τα €€€€€€ στη μέση ...

-100000000000000000000000000000000

και μάλιστα -60000000000000000000000000000 αφού τα βιβλίο της κάνει 60€ !!!!!

85 € (με τα έξοδα αποστολής)

Link to comment
Share on other sites

... ακόμα "καλύτερα" δηλαδή .... να το βάλω στις υπενθυμίσεις στο κινητό ανά 10λεπτο.... μην χάσω ... όπου α=ε

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, η Λεμπέση είναι μία συνταξιούχος ΔΥ. Προσφέρει πολλά πράγματα ανιδιοτελώς στους συναδέλφους. Το ότι δεν γράφει στο Michanikos.gr είναι επιλογή της. Εσύ ξέρεις πολλούς ΔΥ να γράφουν εδώ ? Ελεγκτές, μέλη ΔΟΚΚ κ.α. ? Έχεις δει π.χ. κάποιο μέλος εδώ να είναι γνωστός ελεγκτής από πολεοδομία ?

 

Η Λεμπέση συμμετέχει σε πολλά σεμινάρια που είναι δωρεάν των Ελεμ για τα αυθαίρετα. Εγώ της έχω στείλει email για άσχετο θέμα και μου έχει απαντήσει χωρίς να με ξέρει. Γενικά αν τς μιλήσεις θα δεις πόσο φιλική είναι. Μέχρι εκεί μπορεί να προσφέρει. Δεν είναι υποχρέωση της να γράφει για ΓΟΚ όπως και κανένας καθηγητής π.χ. δεν συμμετέχει στο φόρουμ παρόλο που έχει γράψει βιβλίο για στατικά, ΓΟΚ κ.τ.λ.

 

Ο οδηγός της για τον ν.4014 για εμένα ήταν πολύ χρήσιμος. Τα είχε όλα μαζεμένα και με βοήθησε πάρα πολύ. 

 

Τώρα δεν έχω καταλάβει τι περιμένεις από μία συνταξιούχο της ΔΟΚΚ ειλικρινά....Αν δεν έχεις καταλάβει ότι στο michanikos.gr γράφουν κυρίως νέοι ελ.επ. και περιμένεις να σου γράφουν ο Κορρές, ο Φαρδής, ο Σπυράκος, ο Βάγιας, η Λεμπέση, ο Καλαφάτης, ο Αλιξιάδης, ο Μανιάτης κ.α. μάλλον ζεις στον κόσμο σου !!!

 

-1000 σε σένα λοιπόν. Και τα 85 ευρώ είναι πολύ λογική τιμή και δεν πάνε όλα στην τσέπη της αν πιστεύεις ότι είναι έτσι.

  • Upvote 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τώρα δεν έχω καταλάβει τι περιμένεις από μία συνταξιούχο της ΔΟΚΚ ειλικρινά....

Εγώ πάντως θα περίμενα από μια συνταξιούχο της ΔΟΚΚ που ενδιαφέρεται να βοηθήσει κυρίως τους νέους μηχανικούς, γιατί οι παλιοί μηχανικοί έχουν πλήρη επίγνωση της κατάστασης, να βγεί και να φωνάξει ότι είναι αδύνατον να εργαστεί σήμερα ένας μηχανικός με το διαμορφωμένο μπάχαλο της νομοθεσίας και ότι όσα βιβλία και να γραφούν δεν λύνεται το θέμα.

Edited by da-mi
  • Upvote 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν έχω καταλάβει τι περιμένεις από μία συνταξιούχο της ΔΟΚΚ ειλικρινά....

 

Το τάιμινγκ που επέλεξε για να κυκλοφορήσει το βιβλίο μπορεί να είναι καλό για την τσέπη δεν είναι και το καλύτερο για την υστεροφημία.

Και αυτό καταγράφετε... Και στην επόμενη σειρά του βιογραφικού που αναφέρθηκε.

Από εκεί και πέρα ο νοών ...νοείτω.

Edited by jja
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει σε ποιανού τσέπη θα καταλήξουν τελικά τα ευρώ, αυτό που ξέρω πολύ καλά είναι από ποιές τσέπες θα βγούνε, με άλλα λόγια ........τα λεφτά θα αλλάξουν τσέπες και θα συντελεστεί το γνωστό μας θαύμα άλλη μια φορά, οι μεν τσέπες να γεμίζουν με ευρώπουλα και οι δε, με ακόμη περισσότερες ερμηνείες, γιατί αυτό το θαύμα είναι διαρκές και επαναλαμβάνεται κατά τακτά χρονικά διαστήματα. :shock:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Προς αποκατασταση των προηγούμενων αναφορών μου θέλω να ξεκαθαρίσω ότι με στεναχώρησε ο τρόπος και ο χρόνος που εμφανίσθηκε η δημοσίευση.

Σε τίποτα το έργο της κας Λαμπέση δεν είναι ΑΜΕΛΗΤΕΟ κάθε άλλο ....

Απλά με δυσαρέτησε το γεγονός ΑΥΤΟ και μόνο.

Τιποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περίμενα από μια συνταξιούχο της ΔΟΚΚ που ενδιαφέρεται να βοηθήσει κυρίως τους νέους μηχανικούς, γιατί οι παλιοί μηχανικοί έχουν πλήρη επίγνωση της κατάστασης, να βγεί και να φωνάξει ότι είναι αδύνατον να εργαστεί σήμερα ένας μηχανικός με το διαμορφωμένο μπάχαλο της νομοθεσίας και ότι όσα βιβλία και να γραφούν δεν λύνεται το θέμα.

 

Το κάνει μέσω των ΕλΕΜ. Και το λέει όποτε μπορεί. Από εκεί και πέρα τι περιμένεις, να βγει με νταούλια στους δρόμους και να λέει ότι είμαστε Ουγκάντα ? Καταντάει γραφικό. Για πες μου, άλλοι τι κάνουν ? Ξέρεις κανέναν να ασχολείται ? Οι πολεοδομίες, τόσοι υπάλληλοι, διευθυντές, τους έχεις ακούσει ποτέ ? Μόνο για το ότι δεν έχουν προσωπικό μιλάνε.

 

 

Το τάιμινγκ που επέλεξε για να κυκλοφορήσει το βιβλίο μπορεί να είναι καλό για την τσέπη δεν είναι και το καλύτερο για την υστεροφημία.

Και αυτό καταγράφεται... Και στην επόμενη σειρά του βιογραφικού που αναφέρθηκε.

Από εκεί και πέρα ο νοών ...νοείτω.

 

Δεν είσαι υποχρεωμένος να το αγοράσεις. Όταν μία άδεια μπορεί να κοστίζει 2000 ευρώ τα 85 κάνουν εύκολα απόσβεση. Ποια υστεροφημία εννοείς ? Χαλάει η υστεροφημία επειδή έγραψε ένα βιβλίο και το κοστολόγησε ?! Το τάιμινγκ πάλι....και πολύ άργησε. Να το γράψει το βιβλίο πριν γεράσει και όταν δεν θα θυμάται τίποτα ? Αν θες δωρεάν, διάβασε τον ΝΟΚ μαζί με τις Τ.Ο. .

 

Ρε παιδιά γκρινιάζετε για να γκρινιάζετε. Ξέρετε κάποιον να γράφει βιβλία δωρεάν να μου τον πείτε και μένα ??? 

 

Θεωρώ off topic την κουβέντα και ότι απλώς βγάζετε απωθημένα. Δεν συμμετέχω άλλο.

Edited by nik
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.