Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντίθετοι οι Συμβολαιογράφοι στην αναστολή λειτουργίας των υπηρεσιών του ΤΕΕ


Konstantinos_0711

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 168
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια....προφανως και εννοω οτι δεν υπαρχουν με την μορφη που τους εχουμε εδω στην Ελλαδα.

 

''Απο την κλεπτοκρατια στην χρεωκοπια'' Σταυρος Λυγερος οι πηγες μου....:)

Link to comment
Share on other sites

να κρύψουμε τα δικά μας χάλια κάτω απο το χαλί και να ασχοληθούμε με τους συμβολαιογράφους και δικηγόρους! αυτή ειναι ή λύση?!?

 

ελάτε συνάδελφοι... η λύση ή ένα μέρος αυτής, είναι να καταφέρουμε κάποια στιγμή να αποβάλλουμε τους "γύφτους" συναδέλφους και να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε εν γένει συμπεριφορές...

όσο ζούμε προσκολλημένοι σε τακτικές και πρακτικές παλαιοτέρων ετών τοσο χειρότερα για εμας, τον κλάδο των μηχανικών....

και τελικά, αυτά τα 2-3 χρόνια τι καταλάβαμε? οι διοικούντες μια βαράνε εμάς, μια τους άλλους και μας έχουν συνέχεια να τρωγόμαστε και δεν μπορούμε να συμπράξουμε σε ενα μέτωπο....

πόσο κορόιδα είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ συνάδελφε αλλά δε νομίζω πως η λύση είναι να αφήσουμε το επιστημονικό μας αντικείμενο και να κυνηγάμε τους "γύφτους" συναδέλφους.

Είναι μεγάλο ποσοστό και με άμυνες Λερναίας Ύδρας.

Αυτή τη δουλειά πρέπει να την κάνει το Τ.Ε.Ε..

Link to comment
Share on other sites

οχι και να αφήσουμε το επιστημονικό μας πεδίο για κυνήγι μαγισσών...

δεν ειναι μόνο αυτοί Λερναία Ύδρα...ολο το σύστημα με το πως ειναι διαμορφωμένο ειναι μια λερναία ύδρα...

αν αρχίσω να απαριθμώ τα προβλήματα ετσι όπως τα βλέπω εγω δεν θα τελειώσω ουτε μέχρι αύριο...

απλα λοιπόν λεω ας ενωθούμε (καλα αυτο θα γινει του αγίου Π.....ου ανήμερα) ολα τα "συντεχνιακά" επαγγέλματα και να μοιράσουμε δίκαια την πίτα! και σε αγώνες και σε δικαιώματα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σαν ελεύθερος επαγγελματίας ....νοιώθω πολύ απελευθερωμένος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.