Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση Μηχανικού του Ν.4014/11 εκτός συστήματος ΤΕΕ


GEOPETH

Recommended Posts

Φίλοι μου, είμαστε ένα μεγάλο μπουρδέλ@!!!! Καλά να πάθουμε έτσι όπως τα 'χουμε "συλλογικά" καταφέρει!!!

"Συνάδελφος" μηχανικός έδωσε χειρόγραφη βεβαίωση για μεταβίβαση ακινήτου, στο οποίο εκκρεμεί οριστικοποίηση δήλωσης 4014 (που την χειρίζεται άλλος μηχανικός), το οποίο έχει και επιπρόσθετες αυθαιρεσίες που δεν δηλώθηκαν, χωρίς αυτοψία, για την οποία αμείφθηκε 150 ευρώ!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Συνάδελφος" μηχανικός έδωσε χειρόγραφη βεβαίωση για μεταβίβαση ακινήτου, στο οποίο εκκρεμεί οριστικοποίηση δήλωσης 4014 (που την χειρίζεται άλλος μηχανικός), το οποίο έχει και επιπρόσθετες αυθαιρεσίες που δεν δηλώθηκαν, χωρίς αυτοψία, για την οποία αμείφθηκε 150 ευρώ!!!!

Καλό!!!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δες και τις συμπληρώσεις που έκανα....

 

Προφανώς ο άλλος μηχανικός ξέρετε ποιός μ@λ@κ@ς είναι.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!

Το πρόστιμο της δήλωσης έχει εξοφληθεί.

Η αμοιβή μου έχει εξοφληθεί προκαταβολικά!

Ο "συνάδελφος"" δεν ξέρω που θα τρέχει να κρυφτεί όταν βγει στην επιφάνεια από τον ....αγοραστή (λέω εγώ τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να το κάνω περισσότερο ..."όμορφο";;; Μόνον έτσι θα ...κατανοήσουμε όλοι μας την ...κατάντια του επαγγέλματός μας!!!

 

Παζάρευα την αμοιβή μηχανικού για δήλωση 4014 (μια εβδομάδα) με ιδιοκτήτη σε διαμέρισμα που έχει κλείσει τους ημιυπαίθριους.

Βιάζετε να μεταβιβάσει το ακίνητο στο γυιό του.

Άλλος "συνάδελφος" παρεμβάλλεται, δεν κάνει αυτοψία, σε ένα απόγευμα δίνει χειρόγραφη βεβαίωση, εισπράττει 200 ευρώ, έγινε η μεταβίβαση!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι, μάλλον οι "συνάδελφοι" πρέπει να "πεινούν"....

Δεν δικαιολογείται διαφορετικά....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.