Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

ο πελάτης πρέπει να ήταν σε κώμα....

απότι έμαθα είναι στον Εύοσμο (Θεσ/νίκη)

να κανονίσουμε ενα τριήμερο να το επισκευτούμε

Link to comment
Share on other sites

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=qsc41kjx84jv&lvl=19.474468803155208&dir=79.81547876267682&sty=u

ή βαλτε στο Google earth: 40°40'27.53" 22°54'31.28"

εκει ακριβως ειναι. περναω αρκετες φορες απο κατω, και παντα απορω αν μενει κανεις εκει....

ισως νομιζε οτι ειναι στο ντουμπαι μπαϊ, μωρο μου, μπαϊ......

Link to comment
Share on other sites

να κανονίσουμε ενα τριήμερο να το επισκευτούμε

 

Σαν τόπο λατρείας να το επισκευθούμε? Ψήνομαι!!

Να θυσιάσουμε και έναν φοιτητή μηχανικό προς τιμή του οράματος του Αρχιτέκτονα χορεύοντας παράλληλα γύρω γύρω από το κτήριο. :grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά; Αν εξαιρέσουμε ότι είναι λίγο κακόγουστο και ότι θυμίζει τον γνωστό αρχιτέκτονα στο "Αστερίξ και Κλεοπάτρα", κατά τ' άλλα τι κατασκευαστικό λάθος υπάρχει;; Νομίζω ζηλεύετε την καλλιτεχνική φύση του αρχιτέκτονα... :)

Link to comment
Share on other sites

εγω την ξερω την πολυκατοικια

 

αυτο που απλα συμβαινει ειναι οτι υπηρχε μια φιλοδοξια απο τον αρχιτεκτονα να κανει κατι πολυ καλο αλλα δεν του βγηκε καθολου

καπου στραβωσε το θεμα

 

παντως πιστευω οτι με μερικες αλλαγες (χρωμα καποια αναρριχωμενα φυτα) διορθωνεται

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είστε λίγο σκληροί ως προς την κριτική σας.

Σε καμία περίπτωση δεν θα πω ότι είναι αισθητικά άρτιο, αλλά δεν υπολείπεται και των περισσότερων συμβατικών κατασκευών που μας περιτριγυρίζουν.

Ο εν λόγω αρχιτέκτων, τουλάχιστον, τόλμησε να κάνει κάτι διαφορετικό, τόλμησε να τα βάλει με τον Κέρβερο ΓΟΚ, τόλμησε να αφιερώσει ώρες με κίνδυνο να του το τρίψει ο πελάτης στη μούρη.

Κατά τη γνώμη μου με ηπιότερες χρωματικές επιλογές, θα ήταν αξιοπρεπές. Επίσης, προτιμώ κάποιον που τόλμησε, έστω και αν το αποτέλεσμα δεν τον δικαίωσε 100%, παρά κάποιον που βάδισε πάντα στην πεπατημένη. Ας μην ξεχνάμε πως το beaubourg δεν θα έπαιρνε ποτέ την έγκριση της ΕΠΑΕ.

Τέλος, για ρίξτε μια ματιά εδώ και στα παρακάτω και πείτε με το χέρι στην καρδιά... τα θεωρείτε ΟΛΑ τόσο αξιόλογα όσο τα εκτιμά ο διεθνής τύπος;

post-9603-131887262197_thumb.jpg

post-9603-131887262205_thumb.jpg

post-9603-131887262215_thumb.jpg

post-9603-131887262223_thumb.jpg

post-9603-131887262232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.