Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τον Ιανουάριο θα είναι έτοιμο από το ΤΕΕ το νέο ηλεκτρονικό σύστημα έκδοσης οικοδομικών αδειών


Engineer

Recommended Posts

Δεν πρόκειται ν' αποφύγουμε ΚΑΙ την κατάθεση φακέλου στο τέλος...

 

ΙΑΣΟΝΑ ηρεμια.

Το ιδιο ελεγες και για τον Ν4014.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι τοσο ζωα.

Επισης θελω να πιστευω οτι δεν γινεται μετα απο ενα χρονο σε κλεισμενες υποθεσεις να σου πουν "ελα τωρα μλκ με ενα φακελο παραμασκαλα γτ ετσι μας ηρθε"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 15 περίπου μέρες, "άνοιξε" η πολεοδομία Θεσ/νίκης που ήταν "κλειστή" λόγω της κατάληψής της.

Πήγα να κάνω αίτηση για να πάρω σχέδια για μεταβίβαση.

Όσο και αν δούλευαν και οι 3 υπάλληλοι, η ουρά ήταν μονίμως αρκετά άτομα... για πρωτόκολλο!!!

 

Δεν πιστεύω ότι θα ζητηθεί η κατάθεση φακέλου στην πολεοδομία.

 

Δεν χωράνε άλλη φάκελοι και τόσα άτομα σε αναμονή στο κτήριο!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά το ..."μάτι" μου, τους έχει φοβηθεί αυτούς τους μ@λ@κες!

Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν ανακοινώσουν κάποια στιγμή ότι, εντάξει αφού έχετε που έχετε τους φακέλους στο γραφείο σας, φέρτε τους να υπάρχουν στο αρχείο της πολεοδομίας..... (διαφορετικά, καταστρέψτε τους σε π.χ. δέκα χρόνια κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όλα όσα υποβάλλω ηλεκτρονικά στο σύστημα (π.χ. έγγραφα, σχέδια, οικονομικά παραστατικά, αεροφωτογραφίες κ.λπ.) τα κρατάω και σε πλήρη φάκελο στο γραφείο.

Αντίγραφο του φακέλου αυτού παραδίδω και στον ιδιοκτήτη με την οριστικοποίηση της δήλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ιασονα θα μας τρελανεις?

Οκ, οτι εντυπα σου φερνει ο ιδιοκτητης να τα κρατησεις.

Σιγα μην κραταμε φακελους.

Στις ΟΑ πες μου κρατας αντιγραφο σε εντυπη μορφη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κρατάω τίποτα σε έντυπη μορφή στις ΟΑ.

Εδώ όμως έχουμε ιδιάζουσα περίπτωση.....

Μακάρι να μην χρειαστούν...

Πάντως μέχρι ν' ανακοινώσουν κάτι προσωπικά θα τα κρατάω.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερή τραγωδία πάντως συνάδελφοι να έχουμε 4-5 θέματα στο φόρουμ για να ερμηνεύουμε μόνοι μας και βάση της λογικής τί θέλει να μας πει ο νομοθέτης!Ειλικρινά όσο και να θέλω να πείσω τον εαυτό μου ότι κάνω ότι και συνάδελφοι μου δύσκολα ηρεμώ και κοιμάμαι με την αίσθηση ότι έχω κάνει σωστά την δουλειά μου!Και όχι επειδή δεν θέλω..αλλά επειδή ΔΕΝ μπορώ!Να πληρώσω ΤΕΕ ή όχι?Να κάνω συμφωνητικό ή όχι?Να κάνω την δουλειά μου με cad ή όχι?Να σκανάρω σχέδια ή όχι?Να κρατάω φάκελο ή όχι?Να μην ξεχάσω κανά κωλόχαρτο που θα μου ζητηθεί (λέμε τωρα)...το είδα καλά με την ρύθμιση του 4014 ή κάποιος άλλος συνάδελφος θα το έκανε αλλιώς και θα βρισκόμουν εκτεθειμένος...θα μου ζητηθεί χαρτί από την ΕΤΕ ή όχι?θα βγεί καμία τροπολογία και δεν θα την έχω ακολουθήσει..τί θα γίνει??

 

Εεεεεε έλεος!!Δουλειά είναι αυτή ή πυρηνική φυσική??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.