Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση ως τις 31 Μαΐου 2013 για τα αυθαίρετα


bati7xanthi

Recommended Posts

Εγώ που πλήρωσα και μια δόση απο πρόστιμο πελάτη γιατί ταξιδευε και το έφαγα κι αυτό φέσι κι απο χρέος 1500 ε μου έφερε 70 ε!!!! Το τραγικό είναι οτι δεν είναι λαμογιο ο άνθρωπος. Δεν έχει! Κι εγώ τα είδα όλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα τωρα ολοι δεν εχουν....

 

και επειδη και εγω δεν τα βρισκω στα χωραφια προσεχω τα φεσια....

 

ε ρε κουβεντα που μου ανοιξες νυχτα...

 

μεταξυ μας δεν ξερω αν ειναι τυχη αλλα εχω πελατες χωρις να ζητησω λεφτα στο 1 ραντεβου πιεζουν να μου δωσουν

 

αυριο εχω ενα ΠΕΑ και μου λεει πριν κλεισουμε ποσα να σας φερω αυριο?

της ειπα οταν παραδωσω ολα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλύτερο είναι να παίρνουμε πάντα μία προκαταβολή της τάξης του 50% και το υπόλοιπο 50% κατά την παράδοση της δουλειάς μας, ότι και αν είναι αυτή. Είτε 4014, είτε ΠΕΑ, είτε μελέτη, είτε οτιδήποτε.

 

ΥΓ: Όχι, δεν έχω καταφέρει να το κάνω!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολή? what is this?

Τα χειρότερα 2-3 δευτερόλεπτα είναι όταν παραδίδεις τη δουλειά, λες το ποσό που σου οφείλει ο πελάτης και περιμένεις τη κίνησή του. Πόσες σκέψεις περνάνε σε αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλύτερο είναι να παίρνουμε πάντα μία προκαταβολή της τάξης του 50% και το υπόλοιπο 50% κατά την παράδοση της δουλειάς μας, ότι και αν είναι αυτή. Είτε 4014, είτε ΠΕΑ, είτε μελέτη, είτε οτιδήποτε.

 

Ειδικά για δηλώσεις 4014 ακολουθείστε τη λογική, 50% με την παράδοση των θεωρημένων με το γνήσιο της υπογραφής εγγράφων και 50% με την έκδοση της εφάπαξ πληρωμής ή του εγγράφου πληρωμής της α' δόσης. Πιάνει....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν η έκπτωση του 10% εφαρμόζεται από το σύστημα, σε περίπτωση που κάποιος ενώ πληρώνει με δόσεις θέλει να εξοφλήσει όλο το ποσό έως 31/5/2013;

 

Το ερώτημα προκύπτει εύλογα μια και πολλοί οι οποίοι βρίσκονται σε προσωρινή υπαγωγή λόγω δόσεων θα θελήσουν να κάνουν οριστική υπαγωγή λόγω αποδεικτικών παλαιότητας (αλλαγές χρήσεις υπογείων, κλεισμένοι εξώστες κλπ).

 

Σκέφτηκα να τους πω να πληρώσουν αριθμό δόσεων μέχρι να μένει ανεξόφλητο ποσό περίπου στο 10% και να δω πως το αντιμετωπίζει το σύστημα.

Κάθε γνώμη δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορούν να ωφεληθούν της έκπτωσης του 10%.

Επίσης δεν χρειάζεται τέτοια βιασύνη, ίσως δεν πάνε αυτές οι περιπτώσεις με τον νέο νόμο και ολοκληρωθούν με τον 4014....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΔΕΝ θα πρέπει να πάνε υποχρεωτικά στον νέο νόμο, αφού έχουν ήδη τις προϋποθέσεις ένταξης στον 4014.

 

ΚΑΝΟΝΙΚΑ, θα πρέπει να δοθεί η επιλογή σε όσους είναι στον 4014, εάν θέλουν να παραμείνουν ή να ενταχθούν στον νέο νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Και αμοιβή μηχανικού που θα κάνει την "ανταλλαγή" ...ένα αρνί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.