Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερχεται ο νέος νόμος για τα αυθαίρετα;


JTB

Recommended Posts

πια απλη παραβαση?

 

εβαζες 10 τ.μ υπερβαση....

500αρικο παραβολο...

 

μετα σουρχεται ο κατασκευαστης που ΚΑΙΓΕΤΑΙ να πουλησει....

αλλαζεις γεωγραφικο -στοιχεια- δηλωνεις σωστα τ.μ και ΡΙΧΝΕΙΣ τη δηλωση....

 

ο κατασκευαστης πουλα ενω δεν μπορουσε!!!

 

οσα θελεις ΖΗΤΑΣ

καταπληκτικό Να γιατί θέλει μυαλό για να βγάλεις χρήματα χα χα .... Ομολογώ ότι δεν πέρασε καθόλου από το μυαλό μου αν και εγώ δεν διαθέτω 500 ρικα για τέτοιες μπίσνες Η πλάκα είναι ότι είναι  διαδικασία που μπορεί να γίνει εύκολα χωρίς τουλάχιστον πέρα από το ηθικόν της ιστορίας να έχει κάτι παραβατικό Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν μπορεί να αλλάξει ο γεωγραφικός εντοπισμός στο σύστημα μετά την υποβολή και την πληρωμή του παράβολου , λογικά πρέπει να μπορεί όπως γράφει και ο Ακιους 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λέτε να γίνονται τέτοιες μπίζνες , γιατί βλέπω να αργεί πολύ ακόμα ο καινούργιος νόμος αν υπάρχουν μυαλά με μεγάλα δόντια που να έχουν σκεφτεί τέτοια κόλπα , ή θα παρακαλούν να αργήσει ο νέος νόμος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρο πληρωθηκαν παραβολα για μαϊμου δηλωσεις.

Αλλα οπως ειπε κ ο Ιασονας μπορει να σε βαλλει στον αλλο Νομο θες δε θες, εφοσον δεν προλλαβες ολοκληρωμενη υποβολλη.

 

Το χειροτερο ολων ειναι τα παραδειγματα "τακτοποιησης" χωρων - φαντασματα, οι οποιοι κατασκευαστηκαν μετα τη δηλωση!!!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει αυτό, το παράβολο έχει ονοματεπώνυμο και δεν φαντάζομαι να είναι μεταβιβασιμο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.

 

Αλλαζει μια χαρα.

 

πχ εχω αλλαξει ονομα αλλοδαπου ιδιοκτητη λογω λαθους, αφου πληρωθηκε το παραβολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει αυτό, το παράβολο έχει ονοματεπώνυμο και δεν φαντάζομαι να είναι μεταβιβασιμο..

 

 

νομίζω ότι και τα στοιχεία και αυτά αλλάζουν πχ θα μπορούσε να αναγραφεί ένα όνομα λάθος και σε πραγματική δήλωση και να διαπιστωθεί μετά Στην τράπεζα  δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα Ας απαντήσει κάποιος που έχει κάνει αλλαγή εκ των υστέρων σε στοιχεία του ιδιοκτήτη (έγραψα ταυτόχρονα με το Τερυ και η απάντηση δόθηκε ήδη)

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλά δεν κάνουν καθόλου εντύπωση οι μαιμού δηλώσεις, τα καβατζωμένα 500άρικα και οι εκ των υστέρων παραβάσεις.
Σε ένα κράτος - λέμε τώρα - που γνωρίζουν άπαντες πως όλοι οι νόμοι είναι γραμμένοι στο πόδι και κινδυνεύουν να ακυρωθούν απο του κώλου τα ΣτΕ, που έχουν όλοι ζήσει την "δικαιοσύνη" που αυτοί επιβάλλουν όταν μοναδική τους στόχευση είναι είτε το συμφέρον συγκεκριμένων ομάδων, είτε ο εισπρακτικός χαρακτήρας για το κράτος που κουρεύει ανελέητα, όταν οι περισσότεροι την έχουν πατήσει από το κράτος που άλλα λέει την πέμπτη, άλλα ψηφίζει την παρασκευή και άλλα κάνει την Δευτέρα, με νόμους που ισχύουν τρίτη, παυουν να ισχύουν εν μέρει την τετάρτη, είναι άγνωστο τι κάνουν την πέμπτη αλλά 200 επαγγελματικές ομάδες εξαρτώνται από το τι θα κάνουν την Παρασκευή...

εεεε, σ'αυτο το κράτος, ποιος φταίει οταν ο μηχανικός ή ο κατασκευαστής ή ο καθένας σκέφτεται να εκμεταλλευτεί το μπάχαλο με τακτοποιήσεις του τρόμου και καβατζωμένα 500ρικα; Ποιος φταίει για τα κενά του νόμου και τις πληγές που αυτά ανοίγουν καθημερινά;

Προσωπικά δεν είμαι σίγουρος για το ποιος φταίει. Ξέρω όμως με βεβαιότητα ποιος θα την πληρώσει. Ξανά: Ο μηχανικός.
Διότι αυτό που έχουμε δεν είναι κράτος, είναι μπουρδέλο. Και στα μπουρδέλα, καλώς ή κακώς, νόμος είναι το δίκιο της τσατσάς. Πεντακόσια μνημόνια να φάμε, η τσατσά θα'χει πάντα δίκιο...

Edited by Makiaveli
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.