Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση 10% στον 4014. Ισχύει για καταβολή 30% προστίμου μέχρι 31/5;


Recommended Posts

Θα γίνει, να μην ανησυχείτε..... Δεν μπορούν να κάνουν διαφορετικά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω μια προσωρινή υπαγωγή όπου λόγω προβλήματος απόδειξης παλαιότητας ο ιδιοκτήτης πλήρωσε όλες τις δόσεις μαζεμένες προκειμένου να πάμε για οριστική υπαγωγή μέχρι 31/5.

Τον συμβούλεψα να αφήσουμε ένα υπόλοιπο δόσεων της τάξης του 10% (που δικαιούται) και να δούμε τι θα γίνει;

 

Τίποτα. Το σύστημα ενημερώθηκε για τις χθεσινές πληρωμές και δείχνει ανεξόφλητες τις υπόλοιπες.

 

Εστειλα μία αίτηση όπου στις παρατηρήσεις τους ζητάω να σβήσουν το υπόλοιπο μια και είναι ποσό που εμπίπτει της εκπτώσεως που νόμιμα δικαιούται.

 

Τίποτα. Καμία απάντηση ακόμα ....

 

Εχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοια κατάσταση;

Δηλαδή τι θα γίνει θα τους το χαρίσουμε προκειμένου να τελειώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Για να οριστικοποιήσεις τη δήλωση πρέπει να εξοφληθούν οι δόσεις.

Αυτό να κάνει.

Στη συνέχεια θα περιμένει όπως όλοι μας, την επιστροφή από το πράσινο ταμείο, όταν με το καλό γίνει......

Έτσι έκανα σε αντίστοιχες δικές μου περιπτώσεις (που τα ποσά βεβαίως ήταν μικρά και υπήρχαν).

Δεν υπάρχει καμία απολύτως άλλη λύση!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να οριστικοποιήσεις τη δήλωση πρέπει να εξοφληθούν οι δόσεις.

Αυτό να κάνει.

Στη συνέχεια θα περιμένει όπως όλοι μας, την επιστροφή από το πράσινο ταμείο, όταν με το καλό γίνει......

Έτσι έκανα σε αντίστοιχες δικές μου περιπτώσεις (που τα ποσά βεβαίως ήταν μικρά και υπήρχαν).

Δεν υπάρχει καμία απολύτως άλλη λύση!!!

 

Δηλ. Ιάσονα προτείνεις να εξοφλήσουν οι πελάτες όλες τις δόσεις (σαν να μην υπηρχε το 10% έκπτωση) να ολοκληρώσουν την δήλωση και να περιμένουν στο μέλλον, κάποια στιγμή, να τους επιστραφεί το 10%? Βασίζεσαι στο ότι το έχουν ψηφίσει επομένως δεν θα μπορούν να κάνουν αλλιώς από το υπουργείο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν κάποιος μπεί τώρα δεν μπορεί να ξεκινήσει να πληρώνει δόσεις?

γιατί λέτε να πληρωθούν όλες οι δόσεις ώς 31/5?

Link to comment
Share on other sites

Για να οριστικοποιήσεις τη δήλωση πρέπει να εξοφληθούν οι δόσεις.

Αυτό να κάνει.

Στη συνέχεια θα περιμένει όπως όλοι μας, την επιστροφή από το πράσινο ταμείο, όταν με το καλό γίνει......

Έτσι έκανα σε αντίστοιχες δικές μου περιπτώσεις (που τα ποσά βεβαίως ήταν μικρά και υπήρχαν).

Δεν υπάρχει καμία απολύτως άλλη λύση!!!

Θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση.

 

Έχω πελάτη ο  οποίος θέλει εξόφληση. Για 15 δόσεις των 70 ευρώ που έχουν μείνει τι μπορεί να κάνει;

 

Μία κατάθεση 15*70=1050 ευρώ ή 15 καταθέσεις των 70 ευρώ;

 

Το σύστημα θα ενημερωθεί άμεσα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση.

 

Έχω πελάτη ο  οποίος θέλει εξόφληση. Για 15 δόσεις των 70 ευρώ που έχουν μείνει τι μπορεί να κάνει;

 

Μία κατάθεση 15*70=1050 ευρώ ή 15 καταθέσεις των 70 ευρώ;

 

Το σύστημα θα ενημερωθεί άμεσα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Από αντίστοιχη περίπτωση δική μου έκανα 15 καταθέσεις των Χ ευρώ και την επόμενη ημέρα το σύστημα ενημερώθηκε για όλες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα ήθελα να σας παραθέσω και την απάντηση του ΤΕΕ στο ίδιο ερώτημα

 

"Να έχετε υπόψη σας ότι μπορείτε να πληρώσετε περισσότερες δόσεις σε μία ημέρα, καταβάλλοντας το ακριβές ποσό κάθε δόσης στον αντίστοιχο κωδικό. Δηλώσεις που πληρώνονται σε δόσεις και έχει καταβληθεί το 90% του προστίμου, θεωρούνται πρακτικά εξοφλημένες."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.