Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Με ιντρικάρει ειδικά η ιδέα να μας ζητούσαν να ανεβάζαμε αναγκαστικά φύλλο καυσανάλυσης. Θα έπεφτε γέλιο :wink:

 

εγω πάντως όταν το πρότεινα στα σεμινάρια που κάναμε για ενεργειακούς επιθεωρτητές οι συνάδελφοι με είχαν γιουχάρει!

 

βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί....αν είναι υποχρεωτικό να ανεβαίνει στο σύστημα δεν μπορεί να την σκαπουλάρει κανείς και έτσι είναι πιο ισότιμα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω πάντως όταν το πρότεινα στα σεμινάρια που κάναμε για ενεργειακούς επιθεωρτητές οι συνάδελφοι με είχαν γιουχάρει!

 

Εννοείται θα σε γιουχάρανε......είναι δυνατόν τώρα να κολλάει ένα ΠΕΑ για το φ.ε? Που να βρίσκεις τώρα.... (Ειρωνικά το λέω)

 

Οπότε ας μας πουν από το ΥΠΕΚΑ ή είναι υποχρεωτικό να ανεβαίνει, ή τι γίνεται αν δεν υπάρχει να τελειώνει το θέμα....Με μέσες λύσεις ο καθένας κάνει ότι του κατέβει...

Link to comment
Share on other sites

Το να ανεβάσουμε το φ.ε. του ΠΕΑ δεν λέει τίποτα ...

Με fotoshop (που δεν ξέρω να το φτιάξω αλλα λέμε τώρα) το κάνω να δείχνει 0.90 -0.92

 

Αν όμως δεν γίνεται διασταύρωση και απο τα φ.ε. των καυστηρατζίδων τότε τζάμπα ο χρόνος + ο κόπος να το αναβάζουμε ....

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 4 ΠΕΑ γιατι τους ειπα να βγει Φ.Ε καυστηρα!!!

 

μου ειπαν θα δουμε.....οταν τους πηρα τηλ να δω τι γινεται μουπαν οτι η δουλεια τους εγινε και ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ

 

τραβας καταγγελια στην ΕΥΠΕΝ η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι τα ξέχασα αυτά τα φωτοσόπια....Ο άλλος που το παίζει στα δάκτυλα στο ανεβάζει τσακ μπαμ με 93%...Δεν υπάρχει σωτηρία.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι τα ξέχασα αυτά τα φωτοσόπια....Ο άλλος που το παίζει στα δάκτυλα στο ανεβάζει τσακ μπαμ με 93%...Δεν υπάρχει σωτηρία.... :mrgreen:

 

το κανουν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ αλλοι για ΠΕΑ.....

σιγα μην το κανανε μονο για το Φ.Ε

 

 

ερωτηση τι το θελεις για ενοικιαση η πωληση?

 

για ενοικιαση τοχεις αυριο....ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ !!!!

Link to comment
Share on other sites

αν αρχίσουμε τώρα να συγκρίνουμε με περιπτώσεις που γίνονται αλλαγές μέσω photoshop δεν θα καταλήξουμε πουθενά...

 

θέλω να πιστεύω πως η πλειοψηφία δεν θα έκανε τόσο χοντρές παρανομίες και εν μέρει το πρόβλημα θα είχε περιοριστεί.

 

 

Edited by EfyD
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασμα του φύλλου ελέγχου, αλλά σε όσους κάνουν τυχαίο έλεγχο, να ελέγχουν και την ύπαρξη του φύλλου ελέγχου που ανέβασαν στο σύστημα. Σε περίπτωση πλαστού φύλλου ελέγχου ...σκίσιμο.

Να δεις μετά, τολμάς να ανεβάσεις πλαστό Φ.Ε.;

 

akius, σαφώς και τραβάς καταγγελία. Εσύ την τράβηξες;

Καλό θα ήταν σε τέτοιες περιπτώσεις να την κάνουμε την καταγγελία. Και που ξέρεις, μπορεί να βγει το συμπέρασμα ότι δεν είναι υποχρεωτικό, οπότε να μην αγχωνόμαστε κάθε τόσο.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

αν αρχίσουμε τώρα να συγκρίνουμε με περιπτώσεις που γίνονται αλλαγές μέσω photoshop δεν θα καταλήξουμε πουθενά...

 

θέλω να πιστεύω πως η πλειοψηφία δεν θα έκανε τόσο χοντρές παρανομίες και εν μέρει το πρόβλημα θα είχε περιοριστεί.

 

απο τη στιγμη που στη ΔΟΥ ελεγχουν Τ.Μ -ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ-ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ μονο ΚΑΙ μονο ΑΥΤΑ

 

ολα ειναι ανοιχτα

Link to comment
Share on other sites

akius, σαφώς και τραβάς καταγγελία. Εσύ τράβηξες μία;

 

Συναδελφική ομερτά.... :mrgreen: Δεν πάει τον akius...αλλά μάλλον παίζει γενικά

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.