Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

θέλω να πιστεύω πως η πλειοψηφία δεν θα έκανε τόσο χοντρές παρανομίες και εν μέρει το πρόβλημα θα είχε περιοριστεί.

 

Να το πιστεύεις γιατί η πλειοψηφια των μηχανικών πήγε το ΠΕΑ στα 50-80 ευρώ

 

Στο φ.ε. θα κωλήσει ?

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφική ομερτά.... :mrgreen: Δεν πάει τον akius...αλλά μάλλον παίζει γενικά

 

δεν σπουδασα για να κυνηγαω ΑΝΕΜΟΜΥΛΟΥΣ

 

οποιου ειναι ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα από συνάδελφο στην Πελοπόννησο.

 

Μεγάλο μεσιτικό γραφείο συνεργάζεται με "ενεργειακό επιθεωρητή" βγάζει ΠΕΑ 30 ευρώ για μίσθωση και 40ευρώ για πώληση ακινήτου, Εν το μεταξύ το άτομο που κάνει τις "επιθεωρήσεις" δεν είναι ο ίδιος Εν.Επ, τις επιθεωρήσεις τις κάνει στα σπίτια ένας άσχετος και παίρνει κάποια στοιχεία που του έχει υποδείξει ο πραγματικός Εν.Επ. Ο πραγματικός επιθεωρητής βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη και καταχωρεί τα ΠΕΑ ο ίδιος από το γραφείο του για τα σπίτια του χωρίου..... μπάτε σκύλοι αλέστε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω καθομαι και αγχωνομαι αν πρεπει να δηλωσω ανακληση ενα πιστοποιητικο επειδη εκανα λαθος σε καποια gw κουφωματων και..... ριχνουν λιγο ακομα το διαμερισμα μου, χωρις να αλλαζει κατηγορια....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανε ένας επιθεωρητής αυτοψία και μου ζήτησε να τον βοηθήσω στην xml αρχείο. Το 90% των στοιχείων μπήκε εντελώς στην τύχη. όταν του εξήγησα τι στοιχεία πρέπει να συγκεντρώνει κανονικά η απάντηση του ήτανε , " Χάζεψες θα κάθομαι μία ώρα να μετράω?". Από εκεί καταλαβαίνεται τι συμβαίνει. Κουφωματάς εντυπωσιάστηκε που οι διαστάσεις των κουφωμάτων που μέτρησα συνέπιπταν με τις δικές του. Είσαι καλός μηχανικός μου είπε μετράς και τα κουφώματα :smile: .Η δουλειά αφορούσε εξοικονομώ.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα κλαινε θα ψαχνουν να βρουν ευθυνες.........

εχω παψει να τους λυπαμε, προσωπικα στα πρωτα 5 λεπτα της κουβεντας

προσπαθω να τους προστατεψω...... στα 05':00'':01 τελος η κουβεντα

τα ασφαλιστικα του εγκεφαλου κλειδωνουν πριν ενεργοποιηθουν οι σκαστρες.......

Link to comment
Share on other sites

σημερα στη γλυφαδα...

 

5000 πακετο ενεργειακα πιστοποιητικα 85 ευρω ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ....

 

ταδα οταν πηγα για σχεδια...

 

ΤΕΛΟΣ τα ΠΕΑ.......μονο για ΜΟΝΙΜΟΥΣ πελατες μην τους χανω....που ηδη οταν παω για αλλα στα σπιτια τους κανω και μια απογραφη για ναχω ετοιμα τα ΠΕΑ....

μονο το πιστοιητικο του καυστηρα χρειαζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω ΠΕΑ εδώ και 2 μήνες!!! Γιατί άραγε? Μήπως επειδή σέβομαι την δουλεία μου και προσπαθώ να έχω τις τιμές μου σε λογικά πλαίσια και δεν τις ξεφτιλίζω? Μήπως επειδή δεν μιζώνω μεσίτες?Μήπως ζητάω πολλά δικαιολογητικά και κάνω και αυτοψία στο ακίνητο :shock: ???

Όσο και πλούσιο πελατολόγιο να έχει κάποιος ρε παιδιά 1000 + ΠΕΑ με normal τιμές και σωστή δουλειά δεν γίνετε!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.