Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ 5-6, όλα εξοικονομώ φίλων/πελατών, αφού όλοι μου οι πελάτες ήταν ήδη φίλοι ή έγιναν μετά φίλοι....

 

 

Μηδενική κατανάλωση; Τι έχουν εφεύρει;

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα δεν είναι πόσα ΠΕΑ έχει κάνει ο καθένας μας αλλά τί ποιότητας είναι τα ΠΕΑ που κάνουμε......

Το έχω ξαναγράψει ...... Η ποσότητα δεν είναι απαραίτητα εναντίον της ποιότητας......

Εχω δει εκπληκτικής ομορφιάς ΠΕΑ από επιθεωρητή με 10-20 ΠΕΑ στην "καριέρα" του..........

 

Υ.Γ.

Τα 200+ ΠΕΑ για κάποιον που είναι προσωρινός από τον 01/2011 δεν είναι "υπόπτως" πολλά......

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αρκετοι συναδελφοι που καναν πολλα και ειναι ευσυνειδητοι, δεν αναφερομαι σε αυτους,και αυτους τους συμφερει να καθαρισει το τοπιο.........ομως για να μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας , εμποριο σφραγιδας, τυποποιηση , κτλπ γινετε μονο σε οσους καναν πολλα..........αν ελεγξουν τους λιγους που καναν πολλα ,θα σεβαστουν ισως την σφραγιδα τους, την επομενη φορα .................αν θελουμε να λεμε ιστοριες και μην αλλαξει τιποτα ,θα αρχισουμε οτι και μηχανικοι που καναν 2,3 καναν λαθη ,, φταιει το συστημα,η μοιρα, η τυχη ,κτλπ, και οχι οι βιομηχανοι ΠΕΑ.......παντως καποιος με 2, 3 δεν θα βαλει αλλον να μετρησει , αλλον να κανει την μελετη , ή να κοτσαρει τυχαια φωτο...........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι υπάρχει "εμπόριο" σφραγίδας...... Αλλά γι' αυτό δεν είναι άμοιροι ευθυνών οι συνάδελφοι που συμμετέχουν.....

Χρειάζονται πάντα 2 σε αυτήν την ιστορία.....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ακομα πεα με μηδενικη καταναλωση τι λεμε τωρα

 

ΥΠαρχουν

 

ΕΙναι τα αυθαιρετα στη λαυρεωτικη, ειδικα κατι περιοχες σαν το δημουλακι που ειναι χαρακτηρισμενο δασικο, βοσκοτοπος και κορυφογραμμη ταυτοχρονα!!!!

 

ΕΚει επειδη δεν υπηρξε κανενας δημαρχος τοσο θαρραλεος να τους βαλει ρευμα και νερο, οι ανθρωποι εχουν μικρες ανεμογεννητριες, μικρά φωτοβολταϊκά, ηλιακους θερμοσιφωνες και συστημα διηθησης για καθαρισμο βροχινου νερου!!!!!! Ειχα μεινει με το στομα ανοικτο να χασκω σαν χανος.ΕιΝαι τα πιο οικολογικά σπιτια στην ελλαδα, ο τραγελαφος ο ιδιος, τα αυθαιρετα να ειναι μηδενικης καταναλωσης σε σχεση με τα νομιμα

 

Γι αυτο λεω αντε να μην πω καμια πιο βαρια κουβεντα....

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

Να πω και έγω με τη σειρά μου, σχετικά με το θέμα των πολλών η λίγων ΠΕΑ...

Έχω δει επιθεωρητή που το ένα και μοναδικό ΠΕΑ που έκανε, το έκανε από τα σχέδια. Και ξέρω κάποιους που πανε παντού και είναι σωστοί σε όλα τους.

Όπως είπα έχω κάνει κοντά στα 200 ΠΕΑ. Όχι γιατί γουστάρω τρελλα, αλλά δεν έχω κάτι άλλο να κανω. Έχω οργώσει όλη την Αθήνα, χρησιμοποιώ τρένα, λεωφορεία, αμάξια, πόδια για να φτάσω εκεί που θέλω. Και είς διπλού με την παράδοση. Αν είχα άλλες δουλειές προφανώς δεν θα έκανα ούτε το 1/5, αλλά δεν έχω...

Και εμένα με συμφέρει να ξεκαθαρίσει το τοπίο, γιατί νιώθω μαλακας που τρέχω εδω και εκεί και ο άλλος κάθεται σπίτι και εισπράττει..

 

Και κάτι τελευταίο για τις τιμές...

όσο το ΠΕΑ παραμένει κωλοχαρτο στη χρησιμότητα και στο μυαλό των πολιτών, ε για Dianna θα το πληρώνουν και να είσαστε ευχαριστημένοι από πάνω...

Πράσινη ανάπτυξη και πράσινα άλογα...εδω δεν έχει ο άλλος να φάει τη θερμομόνωση θα σκεφτεί.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος (αν ξέρει όμως όχι τι του πε ο θείος που χει ταβέρνα στο Λεβερκούζεν) εκεί στον πολιτισμένο κόσμο υπάρχει το ΠΕΑ (σαν διαδικασία) στα ακίνητα και πόσο επηρεάζει την τιμή πώλησης/ενοικίου κτλ. Τελοσπάντων είναι στατιστικό στοιχείο, επιστήμη (όπως εδώ) ή απλά δεν υπάρχει.

Edited by dim
Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως ακουσα απο θεια στο μπαγγινκχαμ κολλητη με την ελισαβετ

οτι αγγλια υπαρχει... βαζεις στοιχεια σε ηλεκτρονικη φορμα του υπουργειου

... επιθεωρητης μπορει να γινει... και η κουτση μαρια ( σορρυ μαρακια )

και οτι στοιχιζει 50λιρες?!?!?!?! κατι τετοιο

 

την ελισαβε δε την ρωτησα η θεια μου τα πε :mrgreen:

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.