Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογισμικό για αμοιβές-φορολογικά, θερμομόνωση, πυροπροστασία


Adavis

Recommended Posts

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το πιο ευχρηστο προγραμμα για φορολογικα. Ειναι πρωτη φορα που ασχολουμαι με το αντικειμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω το προγραμμα της civiltech επειδη το χρησιμοποιει και η πολεοδομια. Τωρα τελευταια ανακαλυψα το προγραμμα της ΤΟΛ το οποιο και βρισκω καλυτερο. Το δευτερο μαλιστα μπορεις να το κατεβασεις απο το δικτυακο χωρο της εταιρειας για δοκιμαστικη χρήση.

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει ηδη καποιο thread με αυτο το θεμα. Καλο θα ειναι να γινεται ενας ελεγχος πριν ανοιξουμε νεο thread.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ GIANNIS CV.

 

Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι δυσανάγνωστα και δείχνουν ότι "φωνάζεις".

Ρίξε μια ματιά στους Κανόνες Συμμετοχής του φόρουμ.

 

Ο Charlie έχει δίκιο. Υπάρχει ήδη μια θεματική ενότητα ΕΔΩ για προγράμματα αμοιβών και καλό για την καλή λειτουργία του φόρουμ είναι να μην ανοίγουμε καινούριο θέμα πριν κάνουμε μια αναζήτηση.

Είμαι σίγουρος φίλε μου GIANNIS CV ότι αν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα βρεις πολλές απαντήσεις σε απορίες σου.

 

Ρίξε μια ματιά και στα ακόλουθα:

Τιμές προγραμμάτων Η/Υ.

Δοκιμαστικές εκδόσεις προγραμμάτων Η/Υ.

 

Το θέμα κλειδώνεται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ όπως είπα χρησιμοποιώ το ADEIA της 4Μ. Πρόσφατα πήρα όλο το πακέτο (Θερμομόνωση, Πυροπροστασία κλπ).

 

Η 4Μ έχει ένα καλό και ένα κακό.

 

Το καλό είναι ότι έχει πλήρη γκάμα προγραμμάτων τα οποία (λέει η εταιρεία) συνεργάζονται μεταξύ τους:

 

-Σχεδιάζεις στο InteliCAD και το IDEA (αρχιτεκτονικό)

-Περνάς τα δεδομένα απευθείας στο ΑDEIA και στη θερμομόνωση, Πυροπραστασία και

-αν έχεις το module ΝΟΜΟΣ βγάζεις και διάγραμμα κάλυψης.

-Κάνεις στατικά στο STRAD με πλατφόρμα AUTOCAD ή INTELICAD

 

Καλά μέχρι εδώ!

 

Το κακό είναι πως τα προγράμματα δεν σε ικανοποιούν πλήρως με την ευχρηστία τους (τουλάχιστον το ADEIA και το STRAD που έχω εγώ)

Δηλαδή σκέφτομαι να πάρω και το IDEA για να έχω πλήρη γκάμα προγραμμάτων με συνεργασία μεταξύ τους αλλά διστάζω λόγω του ότι δεν είμαι βέβαιος για την ευχρηστία και αυτού του προγράμματος....

 

Σε ότι αφορά το ΤΟΛ μου κινήσατε το ενδιαφέρον. Το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος όμως; Οι πολεοδομίες απ' ότι ξέρω έχουν το CIVIL οι περισσότερες.

 

γεια χαρα!επειδη σκεφτομαι να αγορασω τα αντιστοιχα προγραμματα και ειδα οτι τα δουλευεις για πες εντυπωσεις.

 

ειναι πληρη και χρηστικα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

το εχω δουλεψει στο γραφειο που ημουν αλλα δεν εχω δουλεψει αλλα προγραμματα για να μπορω να κανω συγκριση.

 

Της 4Μ πολυ ενδιαφερον που συνεργαζονται μεταξυ τους ειδικα για το διαγραμμα καλυψης (εχω βαρεθει να τα σχεδιαζω ενα ενα και να γραφω κειμενα στον Τεκτωνα). Δεν θα ηθελα να προσανατολιστω στη χρηση του IDEA αλλα αν δεν γινεται αλλιως να το σκεφτω.

 

Αληθεια εφαρμογη αντιστοιχη που να μπαινει πανω στον Τεκτωνα υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι για την αγορά του συγκεκριμένου προγραμματος για αμοιβές, ικα, θερμομονωση πυρασφαλεια κτλ...

 

Οσον αφορα τις αμοιβές ξέρετε καποιες περιπτώσεις που το πρόγραμμα δεν μπορεί να αντιμετωπίσει? Μπορώ να βγάλω αμοιβές για μελέτες δημοσίων έργων? Ενημερώσεις καλές, support?

 

Ειμαι μεταξυ insoft, ΤΟΛ , adeia, winforam...καποια προταση?

 

Υ.Γ. Ξερω οτι το θεμα για προγραμματα αμοιβών εχει γενικα κουβεντιαστεί αλλά με ενδιαφέρουν ελλείψεις του συγκεκριμένου προγραμματος απο χρήστες που το δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα της 4Μ νομίζω καλύπτει όλες τις περιπτώσεις αμοιβών οικοδομικών έργων.

 

Δεν καλύπτει (όπως και τα άλλα ομοειδή προγράμματα) αμοιβές Δημοσίων έργων

 

Για αντίστοιχες αμοιβές υπάρχουν άλλα προγράμματα (της CIVIL, Π-systems κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.