Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογισμικό για αμοιβές-φορολογικά, θερμομόνωση, πυροπροστασία


Adavis

Recommended Posts

νιώθω πάντως από τα γραφόμενά σας ότι πρόκειται για ξεπούλημα καλλυντικών και εγώ σαν να είμαι γυναίκα !!!

 

Δευτέρα το αγοράζω.8-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάλι συμπτώσεις! Το demo δοκιμάζω κι εγώ. Μέχρις στιγμής το βρίσκω άψογο. Με χάλασε που έχει περιορισμό στον αριθμό γραμμάτων των τίτλων (οι εργοδότες είναι πολλοί) αλλά αφού διαβάζω ότι μπορώ να το διορθώσω χειροκίνητα χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία και λοιποί χρήστες αυτού,

1. έχετε βρει τίποτα κολλήματα ?

2. Σε Win XP SP3 προβλήματα ?

3. Αναβαθμίσεις και συντελεστές γίνονται ον λάιν ή τα κάνεις χειροκίνητα ?

4. Updates φαντάζομαι τα πληρώνεις εεε ?

Theo:

1. Κανένα πρόβλημα και πουθενά. Κάποια στιγμή υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τις εκτυπώσεις στον πίνακα του Ι.Κ.Α., επικοινώνησα με τον υπεύθυνο και σε λίγο χρόνο ανέβηκε update που το διόρθωνε.

2. Το ίδιο λειτουργικό έχω, κανένα, πρόβλημα!

3. Οι αναβαθμίσεις ανεβαίνουν στο site της εταιρείας (ενημερώνεσαι με e-mail ότι υπάρχει αναβάθμιση) και κατεβάζοντας ένα αρχείο update, το εκτελείς και η αναβάθμιση περνά αυτόματα.

4. Δεν πληρώνεις κανένα update, είναι όλα ΔΩΡΕΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι παλαιοτερα χρησιμοποιησα της insoft και ειχα καποια θεματακια σε πολεοδομια με αποτελεσμα να παρω στο τελος το κλασσικο και γνωστο σε ολους civil... τι να κανεις...βεβαια δεν εχω πληρωσει ποτε συνδρομη (το πηρα σα νεα μηχανικος πριν καποια χρονακια) παρολαυτα τη δουλεια του την κανει...δε βγαζεις νοημα βρε παιδι μου με κανενα απο ολα αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

τα προβλήματα στην πολεοδομία ήταν του παρακάτω στυλ?

"Μα πως τα έχεις τυπώσει έτσι?

Το civil τα βγάζει όμορφα και ωραία.

Εμείς αυτό ξέρουμε."

 

υ.γ. Δεν τα φαντάστικα, τα άκουσα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλήθεια ειναι αυτο που λες. Και σε συναδερφο έχει τυχει το ιδιο να του λενε δηλαδη οτι αυτο δεν το καταλαβαινουν και εσυ ειχες το αλλο προγραμμα και ετσι τα ελεγχουμε πιο γρηγορα...κλπ

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε Theo στο προτεινω ανεπιφυλακτα ! Τι civil λεμε τωρα ? Το ειχα και το πεταξα αφου μου εσπασε τα νευρα πρωτα. Αγορασα της Insoft και βρηκα την υγεια μου. Τα εξαγομενα ειναι σε μορφη word και ναι οντως μπορεις να ετοιμασεις ανετα το xml αρχειο.

 

Μια από τα ίδια κι εγώ. Ξεκίνησα με το πρόγραμμα αμοιβών της μεγάλης φίρμας πρίν από χρόνια και τώρα ετοιμάζομαι να πετάξω και την Βάση 'Εργων που έχω. Δεν δουλεύει με τίποτα (η βάση έργων) και εδώ και δύο μήνες τρέχω με τα τηλέφωνα, τις τηλεδιασκέψεις και να τους στέλνω τα αρχεία της βάσης δεδομένων να τα τσεκάρουν και δεν γίνεται τίποτα, απλά κατάλαβα ότι έχασα τα λεφτά που τους έδωσα και μου στείλαν και το συμβόλαιο συντήρησης πρόσφατα για επιδόρπιο. Δεν κατάλαβα, να συντηρήσω τί, το χάος που δημιούργησαν?

Ας είναι καλά οι μικρές εταιρίες όπως της insoft και της ΤΟΛ από ότι ακούω, και ίσως και άλλες, που κάνουν τα ίδια πράγματα πιό εύκολα και απλά και χωρίς πολλές φανφάρες. Καιρός να τους υποστηρίξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνω μια σκέψη.

Και το civil την δεκαετία του 80, έτσι ξεκίνησε.

Ενα καλό και εύχρηστο πρόγραμμα, από μια μικρή προσωπική εταιρεία της Ξάνθης.

Μετά από την συγνώνευση (ή εξαγορά?) κατάντησε στην σημερινή του μορφή.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα...

Χαίρομαι που βλέπω πως δεν είμαι ο μόνος που έχω αγανακτήσει με τη Civil... Ξεκινώντας ως νέος μηχανικός, μου είπαν να ξεκινήσω με αυτό που έχουν οι πολεοδομίες και θα είναι όλα εύκολα..Δεν είπαν όμως πως η εταιρεία επαναπαύθηκε ότι το δουλεύουν οι πολεοδομίες και δεν ξέρουν να το δουλεύουν οι ίδιοι στην υποστήριξη...Έτσι, μετά από ταλαιπωρία, χάσιμο χρόνου και χρημάτων (πολύ ακριβό το συμβόλαιο υποστήριξης) αποφάσισα και το παράτησα.

Ψάχνοντας για νέα προγράμματα, είδα κι εγώ για Insoft, αλλά κατέληξα σε Αμοιβές από 4Μ. Το πρόγραμμα είναι πολύ εύκολο, εύχρηστο, οικονομικό στην αγορά του (ADEIA Base 185 ευρώ και για νέους μηχανικούς (3 χρόνια στο ΤΕΕ) μόνο 95 ευρώ...δεν υπάρχει) λιγότερο και από το συμβόλαιο της Civil και πολύ ευέλικτο. Πραγματικά, σε ότι και να μου έχουν ζητήσει από πολεοδομία και ΤΕΕ, έχω πάρει στην 4Μ και μου έχουν βρει αμέσως λύση.

Επιπλέον, είναι ευγενέστατοι και το έχουν ψάξει το θέμα όπως φαίνεται. Έχουν φυσικά κι αυτοί Update όπως είπαν και παραπάνω και ότι νέο βγει το κατεβάζω δωρεάν, ούτε ταλαιπωρία ούτε τίποτα. Να μη σχολιάσω ότι συνδέεται με άλλα προγράμματα της εταιρείας και πατάω ένα κουμπί "Ενημέρωση από πρόγραμμα Αμοιβών" και μου βγάζει το ΕΚΚΟ αυτόματα, με όλα τα τυπικά έγγραφα κτλ.

Εγώ παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος και είναι και μια εταιρεία από πίσω που είναι χρόνια στο χώρο και δε θα χαθεί αύριο. Η αξιοπίστία είναι άλλη από αυτή των μικρών που λέμε...και είναι σημαντικό και αυτό. Το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου..Άσε μου βγάζω αμοιβή σε ένα τεταρτάκι, που με τη Civil μου έφευγε όλη η μέρα μέχρι να συμφωνήσω με όλα..

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα κανένα συνάδελφο να μην την πατήσει..."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.