Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

Είναι απίστευτο όμως πόσοι, ακόμα κι εδώ μέσα, έχουν εκπλαγεί με τις εισφορές που ηρθαν, αν και είναι γνωστό από τον Ιούλιο του 2011.

Τόση αδιαφορία και τόσο μικρή ενημέρωση έχουν οι περισσότεροι.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ σωστή παρατήρηση. Έτσι είναι. Μέχρι να καεί το σπίτι μας, στα @@ μας για τον δίπλα. Χαρακτηριστικό του Έλληνα νομίζει ότι είναι μεγάλος και τρανός αλλά οταν τρώει τις φάπες δεν ξέρει τι τον χτύπησε.

Κάτσε να δεις και πόσοι θα πανε να πληρώσουν μη χάσουν τους ουρανοξύστες που φτιάχνουν (εδώ παύση για γέλιο 1ωρας).

Παράδειγμα..γνωστη ΑΜ άνεργη μου είπε ότι θα ζητήσει από τον συνταξιούχο πατέρα της μπας και κάτσει καμιά δουλειά.. Για τέτοιο ζώο μιλάμε...

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και ο φόβος των προσαυξήσεων.

Μη θεωρείς ότι δε φοβίζει , όπως και το αίσθημα να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου.

Αν και να είσαι πάλι χρεωμένος θα βγεις.

 

Εγώ πάνω από 10 συνάδελφους κοντινούς έχω από το 2011 που τους εξηγώ καθε μήνα και καθε μηνα μενουν εκπληκτοι και καθε μηνα θεωρουν οτι δε θα γινει.

 

Εμ, έλα που έγινε.

 

Πρεπει όταν είσαι άνεργος να μην πληρώνεις όπως και όταν πληρώνεις να είναι λογικά τα ποσά.

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

.γνωστη ΑΜ άνεργη μου είπε ότι θα ζητήσει από τον συνταξιούχο πατέρα της μπας και κάτσει καμιά δουλειά..

 

Το έχω αναφέρει και θα το ξαναπώ μπας και βοηθηθεί και κανένας άλλος. Για θεώρηση στην εφορία και μέχρι χρέους 6000€ το ΤΣΜΕΔΕ δίνει ασφαλιστική ενημερότητα για αυτή και μόνο τη χρήση. Εγώ πήρα μια τέτοια το Σεπτέμβρη και χρωσταώ όλο το 2012.

 

Επίσης, αν ξεμείνατε από μπλοκάκι βρείτε ένα συνάδελφο να υπογράψει για εσάς και κόψτε μεταξύ σας αθεώρητο τιμολόγιο!!!! Έτσι θα είστε και οι δύο εντάξει με τα οικονομικά σας!

 

χαχα σε λίγο θα πουλάμε τα φύλα των ΑΠΥ χρυσά!!! έχω πολλά, αλλά να ξέρετε, τα δίνω ακριβά!!! χαχα

 

πέρα από τα αστεία, ας επιμείνουμε με κάθε νόμιμο μέσο να διατηρήσουμε τα όποια έσοδα μας έχουν απομείνει.

Edited by dada
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο όμως πόσοι, ακόμα κι εδώ μέσα, έχουν εκπλαγεί με τις εισφορές που ηρθαν, αν και είναι γνωστό από τον Ιούλιο του 2011.

Τόση αδιαφορία και τόσο μικρή ενημέρωση έχουν οι περισσότεροι.

 

Σωστός γιατί τώρα το έκανε θέμα το ΤΕΕ που πάει για κλείσιμο. Νωρίς θυμήθηκαν να το παίξουν αγωνιστές.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Το ασφαλιστικό είναι ήδη πουλημένο απο το ΤΕΕ, που τώρα θυμήθηκε ο Σπιρτζάκος δήθεν να αντιδράσει επαναστατικά. Τώρα που του έκοψαν το 2% και πάει ο παχυλός μισθός του και μισθός τους, γιατί είναι πολλοί μα πάρα πολλοί οι οποίοι μισθώνονταν απο το ΤΕΕ.

Η λύση είναι στο χέρι μας. Δεν πληρώνει κανείς !!!!

Edited by Alexios
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο όμως πόσοι, ακόμα κι εδώ μέσα, έχουν εκπλαγεί με τις εισφορές που ηρθαν, αν και είναι γνωστό από τον Ιούλιο του 2011.

Τόση αδιαφορία και τόσο μικρή ενημέρωση έχουν οι περισσότεροι.

 

Όντως είναι απίστευτο, πρέπει να είμαστε από τους λίγους κλάδους που δεν ενημερώνονται. Οι αυξήσεις έγιναν γνωστές τον Ιούνιο του 2011 και όλοι τις έμαθαν τον Μάρτιο του 2013.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To αστείο είναι πως δύο φίλοι, μία γυναίκαι κι ένας άντρας, τους ηρθε οπως το παλιο περίπου.αντε να τους εξηγω παλι.

 

Από 1514 τους ηρθε 1560. άνω πενταετίας και οι δύο

 

Αυτό πάλι τι είναι

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιοι που τους έχει έρθει άνω της πενταετίας, πρώτη κλάση.

Όσο και να διάβασα εγκυκλίους κτλ, δε μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Αυτό το ποσό θα δίναμε όλοι (οι πάνω πενταετίας) άμα περνούσε η τροπολογία Ορφανού.

 

Έχει ανεβάσει και συνάδελφος εδώ το ειδοποιητήριο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι τεράστια η διαφορά από 1η σε 2η κλάση....Εμένα από 1516 πήγε 1924....... Στους κάτω πενταετίας από 975 πήγε 1000 κάτι.

Κάθε πότε ανεβαίνεις κλάση ξέρει κανείς? Δηλαδή κοντά 400 ευρώ η κλάση πάμε καλά???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.