Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ πολύ αυτό έκανα.. Απλά είπα μήπως χρειάζεται ένα σενάριο πχ ηλιακός και μετα δεύτερο σενάριο πχ ηλιακός + μόνωση για να φανεί απλά πόσο εξοικονόμηση έχει ο πελάτης από την κάθε επέμβαση χωριστά...

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστώ πολύ αυτό έκανα.. Απλά είπα μήπως χρειάζεται ένα σενάριο πχ ηλιακός και μετα δεύτερο σενάριο πχ ηλιακός + μόνωση για να φανεί απλά πόσο εξοικονόμηση έχει ο πελάτης από την κάθε επέμβαση χωριστά...

Ευχαριστώ και πάλι!

 

εγω αυτο κανω..... σορρυ ... εκανα... μιας και μολις εκλεισα 1 μηνα οφφ

συνηθως βαζω κ το κοστος σαν κριτηριο

 

πχ πελατης που θελει οποσδηποτε αντλια θερμοτητας

1ο σεν ΑΝΤΛΙΑ Θ.ΤΗΤΑΣ

2ο σεν ΑΘ + Ηλιακος ή ΑΘ + κουφωματα

3ο σεν ΑΘ +ηλιακος + κουφωματα

 

πχ πελατης με λιγα χρηματα

1ο σεν Ηλιακος

2ο σεν Ηλιακος + Κουφωματα

3ο σεν Ηλιακος + Κουφωματα + επιτ. αεριου πχ

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις κανει ηδη ΠΕΑ σε πελατη και θελει εκ των υστερων να μπει στο προγραμμα, δικαιουσαι εξτρα αμοιβη για την ολη μεταγενεστερη δουλεια σου, μεχρι να κατατεθει ο φακελος?

 

Με πηρε πελατης που με πληρωσε για ΠΕΑ πριν κατι μηνες, σε συμφωνηθεισα χαμηλοτερη της νομιμου και τωρα θελει να βαλουμε εξοικονομω.

 

Μπορει να χρησιμοποιησει την τοτε ΑΠΥ μου?

Μπορω τωρα να κοψω ΑΠΥ το συμπληρωματικο ποσον ως τη νομιμη και να περασει αυτο τουλαχιστον τωρα?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω το προβλημα να  ειναι αν κοψεις και 30 ευρω εξτρα παραπανω ΑΠΥ......ας σε βαλει συμβουλο ...

 

εγω βλεπω αλλα θεματα

καταρχην εκεινο ηταν για ενοικιο ,αρα δεν μπηκε στην δεξαμενη των ΠΕΑ για εξοικονομω........

επισης ,επιτυγχανετε ο στοχος με το σεναριο που του ειχες κανει τοτε;;;..δεν θελει τιποτα παραπανω;;;

αν θεωρειτε αρκετο εκεινο το ΠΕΑ, ρωτα στο ΥΠΕΚΑ αν μπορουν να το αλλαξουν αιτιολογια...ισως σε ζητησουν ανακληση ...εγω παντως θα ρωτουσα, να ειμαι σιγουρος.......

Link to comment
Share on other sites

Μα προσαρτημα θα συμπληρωσω αλλαζοντας παρεμβασεις...

Θερμοσυσσωρευση ειχε και θελει να βαλει θερμανση ο ανθρωπος

Οτι θερμανση και να βαλει, αν δεν ειναι ηλεκτρολεβητες, πανελ κετς, θα του ανεβασουν κατηγορια

Βελτιστο για μενα να δηλωθει ανακληση και να βγει καινουριο εξ αρχης.

Αλλα με τι αιτιολογια?

Και πως να ζητησω εκ νεου 150€+ΦΠΑ απο το παιδι?

Link to comment
Share on other sites

@Inzaghi

είχα παρόμοια περίπτωση τα λεφτά του 1ου ΠΕΑ δυστυχώς δεν είναι επιλέξιμα (όποια λύση με συμπληρωματική ΑΠΥ κλπ είναι off σύμφωνα με των κ΄ωδικα βιβλίων και στοιχείων).
κατά τα λοιπά προχωράς κανονικά.


Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το βρίσκω πουθενά,έχω να ρωτήσω το εξής:
Συνάδελφος έκανε έγγραφη ενημέρωση για τοποθέτηση -χωρίς σκαλωσιές- εξωτερικής θερμομόνωσης σε μια από τις όψεις του διαμερίσματός του -που ανήκει σε πολυκατοικία-, στα πλαίσια του "Εξοικονομώ".Δεν την έκανε δεκτή ο προιστάμενος,γιατί λέει έπρεπε να είχε συναίνεση συνιδιοκτητών,αφού η όψη δεν του ανήκε και είναι κοινόκτητη....

Το βρίσκω τραβηγμένο από τα αυτιά.Το έχει αντεμετωπίσει άλλος?Υπάρχει πουθενά κανά έγγραφο που να ξεκαθαρίζει τέτοια περίπτωση?Στον οδηγό του εξοικονομώ,καθ΄ώς και αλλού που ψάχνω,δε βρήκα τπτ σχετικό...

Link to comment
Share on other sites

Ο σύμβουλος έργου δηλώνεται από τον ωφελούμενο στο στάδιο της αίτησης για ένταξη στο πρόγραμμα. Μπορεί όμως να αλλάξει και να ορισθεί άλλος προσκομίζοντας το παραστατικό πληρωμής του στο τέλος και πριν την τελική εκταμίευση. Ορισμένες τράπεζες ζητούν και στο στάδιο υπογραφής της δανειακής σύμβασης επιβεβαίωση για τον σύμβουλο. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το βρίσκω πουθενά,έχω να ρωτήσω το εξής:

Συνάδελφος έκανε έγγραφη ενημέρωση για τοποθέτηση -χωρίς σκαλωσιές- εξωτερικής θερμομόνωσης σε μια από τις όψεις του διαμερίσματός του -που ανήκει σε πολυκατοικία-, στα πλαίσια του "Εξοικονομώ".Δεν την έκανε δεκτή ο προιστάμενος,γιατί λέει έπρεπε να είχε συναίνεση συνιδιοκτητών,αφού η όψη δεν του ανήκε και είναι κοινόκτητη....

 

Το βρίσκω τραβηγμένο από τα αυτιά.Το έχει αντεμετωπίσει άλλος?Υπάρχει πουθενά κανά έγγραφο που να ξεκαθαρίζει τέτοια περίπτωση?Στον οδηγό του εξοικονομώ,καθ΄ώς και αλλού που ψάχνω,δε βρήκα τπτ σχετικό...

Τραβηγμενο ξετραβηγμενο ειναι η αληθεια...

Επηρεαζει οψη

Οπως και εξωτερικα κουφωματα ανευ συναινεσης δε σου επιτρεπουν να δηλωσεις σε εγγραφη ενημερωση

Τωρα το τι θα κανεις εσυ ειναι αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.