Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες από το ΥΠΕΚΑ για τακτοποίηση των αυθαιρέτων


OLINAPAL

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε ως φήμη (ράδιο αρβύλα) ότι έχουν αγοραστεί υπόβαθρα χαρτών της Google.

Με ότι σημαίνει αυτό φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί, αλλά σε καμία περίπτωση ούτε κι αυτό θα λύσει το πρόβλημα....

Μάλλον έχει προστεθεί στο προσχέδιο για να "γλυκαθεί" το ΣΤΕ όταν θα κρίνει τη νομιμότητά του.

Ανθρωπίνως δεν είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο.....

Είναι κάτι σαν τα κερασάκια στην τούρτα (λόγοι εντυπωσιασμού και ελκυστικότητας, καμία ουσία).

Link to comment
Share on other sites

.....τα κερασάκια στην τούρτα (λόγοι εντυπωσιασμού και ελκυστικότητας, καμία ουσία).

Και εγώ ανάλογα για ελκυστικότητα έκανα πλουμιστό το αρβύλα όπως είδες ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανάλογα για ελκυστικότητα έκανα πλουμιστό το αρβύλα όπως είδες ....

 

Άντε για να το ...εμπεδώσουμε!

Link to comment
Share on other sites

To εχω αναφερει απο τη δημοσιευση του προσχεδιου.

Θα δειτε γελιο που θα πεσει οταν θα ψαχνεις κτηριο κατασκευασμενο πχ 2010 και δεν θα υπαρχει πουθενα ή κτηριο κατασκευασμενο το 2012 το οποιο θα φαινεται στις α/φ.

 

Μιλαμε για πολυ γελιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση (ελπιζω να ειναι αυτο το καταλληλο νημα):

 

Αν παρουμε αεροφωτογραφια σε CD (πχ. απο τον ΟΚΧΕ) και ζουμαρουμε οσο θελουμε κλπ., πως ειμαστε εξασφαλιζμενοι οτι ειναι Δημοσιο Εγγραφο? (απ’οτι ξερω αν την εκτυπωσουμε δεν εχει σφραγιδα πιστοποιησης. Μονο το κελυφος του cd εχει σφραγιδα).

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη περίπτωση φύλαξα ευλαβικά (και επισύναψα όπου χρειαζόταν) το τιμολόγιο αποστολής από τον ΟΚΧΕ μιας και είναι το μοναδικό αποδεικτικό για τη συναλλαγή μου και την υποτιθέμενη πιστοποίηση της ΑΦ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την αεροφωτογραφία να ανεβάζεται και το έγγραφο της αλληλογραφίας με τον ΟΚΧΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στη ΓΥΣ μου ανέφεραν ότι οι αεροφωτογραφίες είναι 1:15000 και 1:30000 κατά το πλείστον και μπορούν να μεγενθυθούν κατά 4,5 φορές το μέγιστο.

 

Χωρίς μεγέθυνση το μάτι μπορεί να διακρίνει μια πλευρά 3μ (για κλίμακα 1:15000) ή μια πλευρά 6μ (για κλίμακα 1:30000). Με μεγέθυνση όπως καταλαβαίνεις μπορεί να διακρίνει και μικρότερες πλευρές (το 1/4.5).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.