Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σε δημόσια διαβούλευση το νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι.

Πώς χειρίζεστε τις δηλώσεις του 4014 πλέον; Έχω δύο περιπτώσεις που πληρωσαν παράβολο και θέλουν να αποπληρώσουν εφάπαξ το πρόστιμο αλλά με το νέο νόμο καθώς εμπίπτουν μάλλον στις περιπτώσεις που ο νέος νόμος είναι πιο ευνοϊκός. Η εντολή πληρωμής όμως που έχω βγάλει στον 4014 λήγει τέλος του μήνα. Έχει κανένας άλλος αντίστοιχο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην αγχώνεσαι. Αν θέλουν να ενταχθούν στο νέο νόμο, ας περιμένουν λιγάκι (λογικά θα βγει αρχές Ιουλίου), θα τους αφαιρεθεί το παράβολο που έχουν πληρώσει και θα αποπληρώσουν το υπόλοιπο του νέου προστίμου.

Link to comment
Share on other sites

 

Μην αγχώνεσαι. Αν θέλουν να ενταχθούν στο νέο νόμο, ας περιμένουν λιγάκι (λογικά θα βγει αρχές Ιουλίου), θα τους αφαιρεθεί το παράβολο που έχουν πληρώσει και θα αποπληρώσουν το υπόλοιπο του νέου προστίμου.

 

 

 

 

Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε 0.000001% να βγει αρχες Ιουλιου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται θα τον ψήφιζαν μέσα στον Ιούνιο αλλά μας έφαγε λάχανο η ΕΡΤ.......Το άγχος μου είναι μην τους επιβληθεί τόκος λόγω του ότι δε θα έχουν πληρώσει τη δόση εγκαίρως ή μη τυχόν και ακυρωθεί η αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά.

Προσωπική μου άποψη ωστόσο είναι πως θα ενταχθούν δίχως κανένα πρόβλημα στο νέο νόμο (όταν με το καλό έρθει..) και δεν χρειάζεται κανένα άγχος ως προς τις προθεσμίες.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τόκος θα επιβληθεί, ούτε τίποτα. Άκου με που σου λέω... Απλά τους καθυστέρησε η απόφαση του ΣτΕ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε 0.000001% να βγει αρχες Ιουλιου!!!!

 

Ακριβώς, θα πάμε για διακοπές τον Αύγουστο και μετά!

 

Μαζί με την λήξη υποβολής των δικαιολογητικών της Β΄φάσης θα έχουμε και τον καινούργιο Νόμο περί Αυθαιρέτων....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.