Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμπλήρωση Φορολογικής Δήλωσης Χρήσης 2012 (Οικ. έτος 2013)


Recommended Posts

Από εδώ https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp μπορείς να δείς με το αφμ αν έχει υποβληθεί η δήλωση σου, αν έχει εκκαθαρισθεί και το αποτέλεσμα.

του βάζω το ΑΦΜ

μου λέει

υποβολή δήλωσης 25/6/2013

και γράφει "προσκόμιση δικαιολογητικών στη ΔΟΥ"

κι επειδή τα έχω πάει από τις 4/7/2013 του απαντάω και μου βγάζει αυτό

post-54574-0-05547800-1378013856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να γίνει η εκκαθάριση. Ακόμα η ΔΟΥ σου δεν έχει στείλει πίσω στο ΚΕΠΥΟ τις καταστάσεις με τους ελέγχους που έκανε. Οταν το κάνει αυτό θα δείς το αποτέλεσμα της εκκαθάρισης. Μπορείς να πας και στη ΔΟΥ σου να μάθεις αν έχει σταλει η κατασταση με το αφμ σου.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μάλιστα το δοκίμασα και λειτουργεί μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.  :shock:

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013/income/e1search/index.jsp μπορείς να δείς με το αφμ αν έχει υποβληθεί η δήλωση σου, αν έχει εκκαθαρισθεί και το αποτέλεσμα.

αν μπώ με τούς κωδικους στο taxis πώς μπορώ να το δώ, χωρίς να κάνω πατάτα? στο υπηρεσίες πρός πολίτες?
Link to comment
Share on other sites

www.taxisnet.gr ----> πάνω δεξιά "Ο λογαριασμός μου" -----> δίνεις User Name & Password ----> menu "Εφαρμογες Taxisnet" ----> Φόρος εισοδήματος Φ. Π. ----> βλέπεις τα στοιχεία που θές (δήλωση Ε1, Ε3 κλπ,  το εκκαθαριστικό αν έχει γίνει η εκκαθάριση).

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, μια ερώτηση της τελευταιας στιγμης έχω: 

Αν το 501, το καθαρο εισόδημα αρνητικο τι γινεται? Ειχα δηλαδη περισσοτερα έξοδα απο έσοδα το 2012

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν έχεις κωδ. 501 (Καθαρό εισόδημα από ατομικό επάγγελμα) αλλά κωδ. 511 (Ζημιά του ίδιου οικονομικού έτους από ατομικό επάγγελμα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για συγγενή μου, ενώ μέχρι χθες του έβγαζε χρεωστικό και ότι η δήλωση έχει εκκαθαριστεί, παρόλαυτά δεν εμφανίστηκε ποτέ το εκκαθαριστικό στη σελίδα όπου υπάρχει και το Ε1, σήμερα άλλαξε το μήνυμα σε αυτό:

 

Η δήλωση έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου στις 30/08/2013. Η φορολογική δήλωση έχει προωθηθεί για εκκαθάριση ή εκκαθαρισθεί.

 

τι εννοεί ο ποιητής;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.