Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για Ενεργειακούς Επιθεωρητές


kapnicious

Recommended Posts

Προσωπικά δεν πρόκειται να βιαστώ να γραφτώ στο μητρώο και να αγοράσω το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ αν πρώτα δεν μου κάτσει το πρώτο ΠΕΑ, τουλάχιστον να ξέρω ότι θα κάνω αμέσως αμέσως απόσβεση (μέρους) του ποσού. Ελπίζω μόνο οι διαδικάσιες εγγραφής και αγοράς να γίνονται γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει αυτό ή προβλέπεται; μπορούμε ανα πάσα στιγμη να ξεκινίσουμε τη διαδικασία;

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα περάσει αλλά το πότε επιτέλους θα γίνουν οι εξετάσεις να τελειώνουμε.......

 

Υ.Γ.

Είναι κοινό μυστικό ότι ΠΕΑ αναλαμβάνουν σχεδόν όλοι οι έχοντες υπογραφή μηχανικού..... Απλώς αυτοί που δεν έχουν δικαίωμα τα δίνουν με το "αζημείωτο" (συνήθως...)  σε άλλους μόνο για υπογραφή ή "πακέτο" επιθεώρηση-υπογραφή.....

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι...εδω και 7,8 μηνες δεν υπαρχουν 6000 επιθεωρητες αλλα 100 000......ολοι τα αναλαμβανουν πλεον , απλως τα δινουν σε συγγενεις αν εχουν (οι πιο πολλοι μηχανικοι εχουν) ή εμποριο .......

 

δεν εχω δει μηχανικο να λεει οτι δεν κανει ΠΕΑ.....

 

οτι και να λεμε το ΠΕΑ τελειωσε..οταν εχει δικαιωμα να το κανει ,οποιοσδηποτε εχει την λεξη  μηχανικος στο πτυχιο του ,απο  ΤΕΙ και πολυτεχνεια ,δεν μπορει να αντιμετωπιζετε σοβαρα σαν ενασχοληση.σε μια χωρα με πενταπλασιους μηχανικους απο τον μεσο ορο οποιασδηποτε χωρας.....για κανα εξαμηνο ισως υπαρχουν 1, αντε 2 τον μηνα για τους πιο πολλους ,μετα οσο κανει η ανανεωση αδειας θα ειναι ο τζιρος.....αλλωστε σε κανα χρονο τελειωνουν και τα πολλα ενοικιαζομενα που ανακυκλωνωνται στην αγορα, ήδη βγηκαν 500 000 ΠΕΑ....

 

.

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.