Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για Ενεργειακούς Επιθεωρητές


kapnicious

Recommended Posts

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο άνθρωπος που το έκανε αυτό είναι δυνατόν να είναι μηχανικός. Πόσο ανεύθυνος μπορεί να είναι κάποιος και σε πόσο κίνδυνο ,μπορεί να βάζει τη σφραγίδα του και την υπογραφή του για 100 και 150 ευρώ; Εγώ δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι μηχανικός αυτός ο άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Επαληθεύω αυτό που λές sdim μιας και είμαστε από την ίδια πόλη, μπροστά στα μάτια μου σε φωτοτυπείο μηχανικός, δεν ξέρω τ'ονομά της αλλά την έχω δεί αρκετές φορές στην πολεοδομία κατά καιρούς, έκοβε από το ένα ΠΕΑ το κόλλαγε στο άλλο και το έβγαζε έγχρωμη φωτοτυπία ... τα συμπεράσματα δικά σας!!!!

τσ τσ, ερασιτέχνης! Mα oύτε καν photoshop?

Link to comment
Share on other sites

και δεν την έπιασες από το μαλλί ;

έπρεπε να της βουτήξεις ένα πιστοποιητικό να δεις ποιανού τη σφραγίδα έχει, και κατόπιν να έπραττες ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο άνθρωπος που το έκανε αυτό είναι δυνατόν να είναι μηχανικός. Πόσο ανεύθυνος μπορεί να είναι κάποιος και σε πόσο κίνδυνο ,μπορεί να βάζει τη σφραγίδα του και την υπογραφή του για 100 και 150 ευρώ; Εγώ δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι μηχανικός αυτός ο άνθρωπος...

 

 

τσ τσ, ερασιτέχνης! Mα oύτε καν photoshop?

 

Μα γι αυτό παίρνει 100-150€. Εγώ το κάνω με το photoshop μόνο με 60€ !!! :D :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση έχει προ πολλού ξεπεράσει τα όρια του γελοίου ,και τώρα που θα μπεί και "νέο αίμα" δεν ξέρω τι θα δουν τα μάτια μας.

Τώρα έχουν αρχίσει να μου την λένε επειδή απαιτώ να κάνω αυτοψία στο ακίνητο , αφού κανείς δεν κάνει αυτοψία πλέον...

Από την άλλη ανακάλυψα από την ευεπεν οτι ο πίνακας κουφωμάτων (σφραγισμένος από την εταιρία) είναι σκουπιδόχαρτο και δεν έχει καμία αξία , και πρέπει να κάνω αποτύπωση όλων των κουφωμάτων αν θέλω να είμαι καλυμμένος.

Και σκέφτομαι οτι αυτοί που δεν κάνουν αυτοψία ίσως να μην είναι και τόσο μ....κες τελικά...

 

 Cheers

Link to comment
Share on other sites

και δεν την έπιασες από το μαλλί ;

έπρεπε να της βουτήξεις ένα πιστοποιητικό να δεις ποιανού τη σφραγίδα έχει, και κατόπιν να έπραττες ανάλογα...

Σκέψου... Θα μπορούσε να έχει τη δική σου σφραγίδα... τη δική μου... του οποιουδήποτε.

Απόλυτη κάλυψη - μηδέν έξοδα - περιπέτειες στον άτυχο που υπογράφει (γιατί εσκεμένα λίγο δύσκολο να το κάνει όποιος φέρει την ευθύνη του ΠΕΑ). 

Και τελικά "δεν ξέρω τίποτα - δεν είδα τίποτα" θα πεί..

Απόδειξη έκοψες? θα ρωτήσουν τα τσακάλια τον υπογράφοντα. Εκεί να δείς μπλέξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτό το πράγμα, αυτός που "υπογράφει".

Όπως και δεν υπάρχει περίπτωση να τιμωρηθεί αυτός που "υπογράφει" γιατί πολύ απλά δε θα μπορέσει να αποδειχθεί.

Δε μπορεί να έχει ούτε διοικητικές ευθύνες, ούτε ποινικές.

 

Μόνο επ' αυτοφόρω γίνεται αυτό.

Αλλιώς πετάει το πουλάκι.

Link to comment
Share on other sites

εδώ ρε παιδιά σε εφορίες τους λένε φέρτε φωτοτυπία...

ε σκεφτείτε μόνοι σας πόσο απλό είναι κατόπιν...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.