Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για Ενεργειακούς Επιθεωρητές


kapnicious

Recommended Posts

Απο το  υπουργειο που καταφερα και βρηκα γραμμή, με ενημερωσαν οτι αυτοι ηταν ετοιμοι να υποδεχτουν ολα τα αιτηματα αλλα το buildingcert δεν εχει ανοιξει ακομα.

 

Οποτε πιασ' το αυγο και κουρευτο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν με το αιτημα θα πρέπει να ανεβάζουμε και δικαιολοητικά ?Θα πρεπει να πληρωθει και το παράβολο πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δε ξέρουμε πότε θ ανοίξει και αν...Από διορία σε διορία πάμε.Θα ξέρουμε λεπτομέρειες?? Υποθέτω πως θα δοθεί άλλη διορία για τις επί μέρους λεπτομέρειες η οποία θα παραβιαστεί και μετά θα δοθεί παράταση κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο επικοινώνησα με το ΥΠΕΚΑ κι ένας ευγενέστατος κύριος μου είπε πως λόγω τενικού προβλήματος το σύστημα θα ανοίξει τη Δευτέρα. Σε ερώτηση μου για το αν έμεις που έχουμε κάνει ήδη αίτηση κι έχουμε πάρε ΚΑΣ (Κωδικό Αριθμό Συμμετοχής) πρέπει να ξανακάνουμε αίτηση, μου είπε πως προφανώς πρέπει να κάνουμε καινούρια αίτηση για να συμπληρώσουμε και τον φορέα εκπαίδευσης ο οποίος είναι ήδη συμπληρωμένος στην παλιά αίτηση. Αλλά μου είπε στο τέλος ότι θα βγούν οδηγείες στο buildngcert  στην ανακοίνωση της Δευτέρας. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο επικοινώνησα με το ΥΠΕΚΑ κι ένας ευγενέστατος κύριος μου είπε πως λόγω τενικού προβλήματος το σύστημα θα ανοίξει τη Δευτέρα. Σε ερώτηση μου για το αν έμεις που έχουμε κάνει ήδη αίτηση κι έχουμε πάρε ΚΑΣ (Κωδικό Αριθμό Συμμετοχής) πρέπει να ξανακάνουμε αίτηση, μου είπε πως προφανώς πρέπει να κάνουμε καινούρια αίτηση για να συμπληρώσουμε και τον φορέα εκπαίδευσης ο οποίος είναι ήδη συμπληρωμένος στην παλιά αίτηση. Αλλά μου είπε στο τέλος ότι θα βγούν οδηγείες στο buildngcert  στην ανακοίνωση της Δευτέρας.

αφού όταν ολοκληρώνονται τα σεμινάρια ο Φορεας εκπαίδευσης εχει ενημερώσει το υπεκα και αντίστοιχα την καρτέλα μας.!!

ναι Δευτέρα 9/9/2013, υπάρχει η παρακάτω ανακοίνωση στο buildingcert

<<ΠΡΟΣΟΧΗ:

Η διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για την εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών, θα αρχίσει να λειτουργεί την Δευτέρα 9/9>>

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αφού όταν ολοκληρώνονται τα σεμινάρια ο Φορεας εκπαίδευσης εχει ενημερώσει το υπεκα και αντίστοιχα την καρτέλα μας.!!

ναι Δευτέρα 9/9/2013, υπάρχει η παρακάτω ανακοίνωση στο buildingcert

<<ΠΡΟΣΟΧΗ:

Η διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για την εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών, θα αρχίσει να λειτουργεί την Δευτέρα 9/9>>

Αυτή την ανακοίνωση δεν την βλέπω.

Νέο username/password με νέα αίτηση;

Την έχουμε κάνει την αίτηση για ένταξη στο αρχείο μονίμων με όλα τα στοιχεία όταν πήραμε ΚΑΣ και δηλώσαμε username. Πόσα username θα έχουμε για το ίδιο σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

αν μπείς στούς υποψήφιους μόνιμους, με το ΚΑΣ , το υπουργείο έχει ενημερώσει την καρτέλα αν εγιναν σεμινάρια, πότε άρχισαν και πότε τελείωσαν. Γιατί πρέπει να ξαναγίνει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι να έχεις το μηχανιλίκι σαν κύρια πηγή εισοδήματος παρά μόνο συμπληρωματική, για το χαρτζιλίκι δηλαδή.

Ο νόμος με τα αυθαίρετα είναι πάλι κάργα στις ασάφειες, το buildingcert από Δευτέρα.

Πόσους πελάτες έχω στο περίμενε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το να είναι στο περίμενε καλό είναι, το να μην είναι πουθενά είναι το πρόβλημα.... ;)

 

Ε να μη φύγει και ο Σεπτέμβριος υπέρ των προσωρινών; Αμαρτία είναι για τους ανθρώπους...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.