Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ'οίκον - Σύμβουλος έργου


Recommended Posts

Η Ευρωπαικη ειναι.

Φυσικα και μπορεις. Το θεμα ειναι οτι απαξ και υπογραψεις θα σου το παρουσιασουν ως τετελεσμενο γεγονος.

Εδω ρε φιλε η πελατισσα μου ειχε υπογραψει οτι θελει να μπουν τα χρηματα ΣΕ ΜΕΝΑ που ειχα κοψει και ΑΠΥ και επειδη ειχε υπογραψει τον Οκτωβριο του 2012 εγγραφο που ανεθετε σε αυτους το συμβουλο, τους εβαλαν τα χρηματα χωρις ΑΠΥ χωρις τιποτα και ετρεχα να βρω το δικιο μου υστερα, φυλασοντας το εγγραφο σαν κορη οφθαλμου πανω πανω στο φακελο (ενα ουσιαστικα αχρηστο και ακυρο εγγραφο ετσι?), σε αυτο θα κωλωσουν?

 

Μιλαμε για λαμογια ολκης...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στην Υ/Δ συμβούλου έργου απαιτείται ο αριθμός υπαγωγής.

Έχω βρει στο διαύγεια την απόφαση υπαγωγής. Ποιος είναι ο αριθμός υπαγωγής;

 

- Ο Α.Π. στην πρώτη σελίδα;

- Ο κωδικός υπαγωγής ΕΤΕΑΝ του συγκεκριμένου πελάτη;

- Κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μόλις παρατήρησα πως η απόφαση που είχα βρει ήταν λάθος, αναφερόταν σε άλλο ακίνητο του πελάτη.

Η απόφαση για το ακίνητο στο οποίο του έβγαλα το ΠΕΑ είναι μάλλον μία από αυτές που δεν έχουν link στο ETEAN.

 

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Στέλνω την ΥΔ χωρίς την απόφαση υποβολής και την συμπληρώνει η τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου ζήτησαν να μπω σαν σύμβουλος έργου στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Δεν έχω ξανασχοληθεί με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Ποιές είναι οι υποχρεώσεις και οι υπηρεσίες που αναλαμβάνω να παρεχω σαν σύμβουλος?

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν να μπω σαν σύμβουλος έργου στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Δεν έχω ξανασχοληθεί με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Ποιές είναι οι υποχρεώσεις και οι υπηρεσίες που αναλαμβάνω να παρεχω σαν σύμβουλος?

Συμπληρώνεις την Αίτηση Υπαγωγής ( Ι-Α.doc) σε συνεργασία με τον Ωφελούμενο, τον βοηθάς στην κατάθεση των δικαιολογητικών και συνεργάζεσαι μαζί του στην επιλογή (ενδεχομένως του προμηθευτή/τών), των υλικών, του τρόπου εφαρμογής τους και γενικά επιβλέπεις το όλο Έργο. Μπορεί να είναι μια απλή διαδικασία μέχρι και Γολγοθάς :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.