Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ'οίκον - Σύμβουλος έργου


Recommended Posts

Σύμβουλος έργου μπορεί να είναι οποιοσδήποτε γνωρίζει τον οδηγό του προγράμματος και έχει δελτίο παροχής υπηρεσιών ! (αυτό απαντάει το ΥΠΕΚΑ στις διευκρινίσεις για τον σύμβουλο έργου)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμβουλος έργου μπορεί να είναι οποιοσδήποτε γνωρίζει τον οδηγό του προγράμματος και έχει δελτίο παροχής υπηρεσιών ! (αυτό απαντάει το ΥΠΕΚΑ στις διευκρινίσεις για τον σύμβουλο έργου)

Εχω δει κατι καυστηρατζηδες συμβουλους εργου και κατι πουθεναδες που δεν ξερουν τι εστι εξοικονομω κατ οικον...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα είδα όλα!! Πάω να μπω σύμβουλος έργου και μου λέει ο ιδιοκτήτης έχει ήδη μπει ο κουφωματάς  :shock:  Μιλάμε σε χρόνο ρεκόρ, πριν με πάρει κάν τηλέφωνο για την ανάθεση...

Δηλαδή με ποια λογική δεν θα μπορούσε να είναι μόνο ο μηχανικός και σύμβουλος έργου??

Link to comment
Share on other sites

Ο κουφωματάς άραγε θα ξέρει να συμπληρώσει τα παραρτήματα ? Μου έτυχε σε δικό μου εξοικονομώ τους λέω για σύμβολο έργου και μου λένε είναι κάποιος απο την Τράπεζα..Οκέη λέω..

Παρέδωσα το 1ο ΠΕΑ χωρίς παράρτημα, τους λέω να το συμπληρώσει αυτός και να μου το φέρετε να το ελέγξω και να υπογράψω στην τελευταία σελίδα άν τα έχει σωστά..Για να δούμε τι θα κάνει ο Τραπεζίτης

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το είχε συμπληρώσει κανονικά, έβαλα απλά υπογραφή (το είχα δει πριν), και στην τράπεζα το δέχθηκαν κανονικά....Στην αίτηση μάλιστα του πελάτη, σαν σύμβουλος έργου φαίνεται ο κουφωματάς.. :sad:

Χτες έκανα και το δεύτερο ΠΕΑ με το παράρτημα, αλλά τα υπόλοιπα θα τα κάνει αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αρκετοί μήνες απο τότε που έκοψα τα πιστωτικά παραστατικά για τις υπηρεσίες συμβούλου και στον τραπεζικό λογαριασμό δεν έχει μπεί ούτε σέντ! Τα ίδια μου λένε και οι προμηθευτές για την εξόφληση τους. Έχετε ακούσει τίποτα πέρα απ τα γνωστά περί της δυσκινησίας του προγράμματος;  Γιατί έχουν κολλήσει πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Πάω να μπω σύμβουλος έργου και μου λέει ο ιδιοκτήτης έχει ήδη μπει ο κουφωματάς

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, η καλύτερή σου! Ζήτα του έτοιμα τα παραρτήματα και σκίστον στις παρατηρήσεις για οτιδήποτε λάθος (ή περίπου λάθος 8-) )

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.