Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Ο ΟΚΧΕ δεν απαντάει και το ΤΕΕ που πήρα κι εγώ δεν ξέρουν ακόμα. Έστειλα και ένα μαιλ στο Κτηματολόγιο αλλά δεν μου απάντησαν ακόμα

 

 

Μόλις μου απάντησαν απο το Κτηματολόγιο, περιμένουν απο το Υπουργείο ενημέρωση δεν γνωρίζουν ακόμα. Προς το παρόν ΓΥΣ.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Σε επίσκεψη στο ΤΕΕ μου είπαν ότι έχουν απλά το αρχείο αλλα δεν γνωρίζουν τιποτα για την διαχείρισή του.

Link to comment
Share on other sites

Σε επίσκεψη στο ΤΕΕ μου είπαν ότι έχουν απλά το αρχείο αλλα δεν γνωρίζουν τιποτα για την διαχείρισή του.

δεν μας το μοιράζουν σε στικακια να τελειώνουμε ??? :mrgreen:

εδω κοτζαμ λιστα λαγκαρντ γυριζαν γυρω γυρω .

 

by the way ... απο εδω  http://geodata.gov.gr/maps/

μπορουμε να εντοπισουμε τον αριθμο της φωτογραφιας , απο την λιστα βασικα υπόβαθρα .

Edited by manos_ir
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν ασχημη ιδέα, κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσουν ... Αεροφωτογραφίες και απο το Υπουργείο Γεωργίας, όχι απο το περίφημο site που δεν δούλεψε ποτέ, για χρονολογίες 91-93 και 96-99

Τηλ. 2102125814

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση σε μαιλ

<Το τμήμα στην υπηρεσία μας που χορηγεί Α/Φ δίνει πληροφορίες στα τηλ. 210-2125814,5804,5805,5822 και 5793.

Σας πληροφορώ ότι τα dataset που έχουμε αφορούν περιόδους (χοντρικά) 1991-93 και 1996-99.

Αν εξακολουθείτε να ενδιαφέρεστε παρακαλώ επικοινωνήστε με τους αρμόδιους συναδέλφους.

Το geoportal.topographiki.gr λειτουργεί κανονικά και μπορείτε να κάνετε αναζήτηση.>

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέει ο συνάδελφος iliasp, πολύ εξυπηρετικοί συνάδελφοι στην τοπογραφική υπηρεσία. Το κακό είναι πως οι φωτογραφίες του αρχείου τους δεν καλύπτουν τις "κρίσιμες" για της υπαγωγές στον νόμο ημερομηνίες, οπότε πρακτικά έχουμε κολλήσει στην ΓΥΣ (στην οποία πλέον αναλώνει κανείς τουλάχιστον 2 ώρες σε αναμονές στην καλύτερη περίπτωση για εντοπισμό και καταχώρηση... :( )

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η κατάργηση υπηρεσιών και οργανισμών, έγινε οριζόντια απο άσχετους, και αυτό πας παει κάμποσα χρόνια πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ενω μπαινω στο ΓΥΣ βρισκω (ας πουμε ) την αεροφωτογραφια αλλα οταν παω κατω να μου την ανοιξει....τιποτα...κενο. Τι πρεπει να κανω? παιζει ρολο αν ειναι mozilla ή αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.