Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Να ετοιμαζόμαστε για "σεισμό" πολλών ρίχτερ?

 

Λέτε να μετακινείται η τεκτονική πλάκα "αεροφωτογραφιών" και να συγκρουστεί με την άλλη τεκτονική πλάκα "ανεβάσματος αρχείων"? Μπάαα...

Link to comment
Share on other sites

Επανήρθε η υπηρεσία του κτηματολογίου με τους ορθοφωτοχάρτες και παραμένουν στην περιοχή μου μέχρι το 2009 

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι καποιες περιοχες εχουν ενημερωθει.

 

Αν συγκρινε καποιος τις α/φ του συστηματος του Ν4014 & Ν4178 με αυτες απο το ktimatologio.gr, θα εβρισκε διαφορες. Προφανως του ktimatologio.gr ηταν πιο προσφατες. 

Τωρα απλα ταυτίζονται!!

 

Εγω βλεπω υποθεση δικη μου με εκθεση αυτοψιας αυθαιρετου απο το 2008, στο συστημα να φανεται υπο κατασκευη, χωρις διαμορφωσεις περ. χωρου, χωρις στεγη κτλ.!!!

 

Με λιγα λογια ΤΗ Γ!@#@ΣΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

ε και τι φοβάσαι ... ότι θα πλασάρουν τις αεροφωτογραφίες του 2008 για 2011 ;;;

ας το κάνουν και ας μας πάνε δικαστικά , οι δικαστές τι θα αποφασίσουν ότι είναι του 8 ή του 11 ;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εσενα τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα το κανουν?

 

 

Η υποθεση που ανεφερα ειχε αποδεικτικό παλαιοοτητας την εκθεση αυτοψιας.

 

Βλεπω και αλλες περιπτωσεις, στις οποιες δεν φαινονται αποθηκες, στεγαστρα κτλ.

Και μιλαω για περιπτωσεις που ξερω οτι αυτα υπηρχαν.

Link to comment
Share on other sites

Terry μην αρπάζεσαι,

εννοώ ότι δεν είμαι σίγουρος ότι οι αεροφωτογραφίες του συστήματος είναι η κόκκινη γραμμή του 7/11 

αυτό που λέω είναι ότι απλώς δεν μπορούν να ταυτίσουν τις φωτογραφίες του 2008 με του 2011 λόγο νομικού κωλύματος.

 

Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι ή να βάλουν μεταγενέστερες του 7/11 αεροφωτογραφίες ή να έλεγαν ότι αν δεν υπάρχουν κοντινές του 7/11 (σε κάθε περίπτωση έστω και μία μέρα μεταγενέστερη) να αποδεικνύεται η παλαιότητα με άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.